postać

Sarah Connor

Terminator: Mroczne przeznaczenie (2019) Skydance Productions,Paramount Pictures

Sarah Connor - bohaterka filmowego cyklu "Terminator" oraz opartych na nim serialach, komiksach, książkach oraz grach wideo. Matka Johna Connora, przywódcy ruchu oporu w wojnie ze Skynetem. Zakochuje się w niej Kyle Reese.

W walce z wysłanym by ją zabić cyborgiem T-800 pomaga jej Kyle Reese. Zachodzi z mężczyzną w ciążę i samotnie wychowuje Johna Connora, jednocześnie szykując się do nadchodzącej wojny z maszynami. Uczy siebie i potomka, jak walczyć oraz posługiwać się bronią. Trwa to do czasu, gdy Sarah nie próbuje wysadzić w powietrze siedziby pewnej elektronicznej firmy. Zostaje zamknięta w szpitalu psychiatrycznym, z którego ucieka, gdy Skynet usiłuje zabić jej syna wysyłając T-1000 do lat 90. XX wieku. Pomaga jej w tym przeprogramowana wersja T-800.

W filmach "Terminator" (1984), "Terminator 2: Dzień Sądu" (1991) i "Terminator: Mroczne   przeznaczenie" (2019) wcielała się w nią Linda Hamilton. W filmie "Terminator: Genisys" (2015) Sarę zagrała Emilia Clarke, a w serialu "Terminator: Kroniki Sary Connor" - Lena Headey.

Więcej Mniej
świat Terminator Twórca James Cameron data powstania 26 października 1984 pochodzenie USA
Terminator: Mroczne przeznaczenie
Zwiastun nr 2 (polski)
Gears 5
Zwiastun nr 6
Terminator: Genisys
Zwiastun nr 1 (polski)
7 wspaniałych
7 wspaniałych Najlepsze filmowe fatalities
Sarah Connor jest zastrzeżonym znakiem towarowym i Terminator jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones