Ewa Dałkowska

7,0
12 980 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Ewa Dałkowska

Wielu z nas cierpi na niedosyt Ewy Dałkowskiej. Mało jej w ambitnych filmach lub dobrych
serialach. Przecież to doskonała aktorka komediowa, dramatyczna. Może nawet zagrać krzesło i zrobi to doskonale. Nie ma strony internetowej i nie wiadomo gdzie gra co
wystawia itp. Chciałabym ją poznać prywatnie .

Mariola_1970

Mariolu zapraszam do Wrocławia do Teatru Współczesnego na spektakl hopla żyjemy

xandir85

W ostatnim sezonie jeździła też po Polsce ze spektaklem "Dieta cud". Po przedstawieniu miałam okazję z nią porozmawiać. To bardzo sympatyczna osoba, która trochę ubolewa, że reżyserzy chętniej widzą ją w rolach dramatycznych niż komediowych.

Mariola_1970

rzeczywiscie rewelacyjna jest i mało Jej w filmach

Mariola_1970

Ewa Dałkowska gra dużo w teatrze. Od 2008 roku jest aktorką Nowego Teatru w Warszawie Krzysztofa Warlikowskiego i tam z powodzeniem gra w kilku spektaklach: "(A)pollonia", "Koniec" i "Opowieści afrykańskie według Szekspira". Za rolę w "Końcu" dostała Nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza i Feliksa Warszawskiego w kategorii „najlepsza pierwszoplanowa rola żeńska". Najbliższe terminy tego spektaklu to 19, 20 i 21.04.2013. Grany jest w ATM Studio, przy ul. Wał Miedzeszyński 384. Ja widziałem Ją w "(A)polloni" i "Opowieściach afrykańskich według Szekspira". Polecam, bo to niesamowite spektakle, ze wspaniałą obsadą. W tym drugim ma scenę, w której jest cała goła. Trzeba się wykazać sporą odwagą by w już niemłodym wieku zgodzić się na taką rolę. Na "Koniec" się wybiorę może już w kwietniu, bo bardzo jestem ciekawy tego spektaklu. Dodam jeszcze, że niestety spektakle Nowego Teatru są rzadko grane, np. "(A)pollonia" teraz w lutym grana była po roku przerwy. Ewa Dałkowska gra też w spektaklu "Uroczystość" w TR Warszawa. Ostatnio był grany w marcu, wcześniej w grudniu i właśnie wtedy go widziałem. Rok temu w kwietniu grali go też w Nowym Jorku i to dziewięć razy! Premiera tego spektaklu była w 2001 roku, więc to cud, że po tak długim czasie wrócili do jego grania. Teraz niestety nie wiadomo kiedy najbliższe terminy. Do niedawna w Teatrze Studio był też grany spektakl z Jej udziałem, "Przed odejściem w stan spoczynku" i bardzo chciałem go obejrzeć, ale niestety się z nim mijałem, a teraz widzę, że już go w ogóle nie ma w repertuarze, więc jestem mocno zawiedziony. Ktoś tu już wspomniał, że jeździła po Polsce ze spektaklem "Dieta cud". Widziałem go dwa razy. Lekka, zabawna komedia. Grają tam znane aktorki zamiennie i cały czas z nim jeżdżą po Polsce. Sprawdziłem, w kwietniu będzie grany aż 14 razy. Spektakl ma swoją oficjalną stronę internetową i tam jest dokładny terminarz. Tutaj link: http://www.dieta-cud.info/#terminarz Wspomniał tu też ktoś o spektaklu "Hopla, żyjemy!" w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu. Nie wiedziałem o nim. Dzięki za informację. Wszedłem na stronę teatru i chciałem zobaczyć kiedy teraz będzie grany, ale do końca czerwca niestety nie ma go w repertuarze. Szkoda. Pewnie zatem dopiero w kolejnym sezonie wróci na afisz. Będę miał go na uwadze, bo ciekawa tematyka, no i wiadomo Ewa Dałkowska. Zwiastun tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=2ttuo8X0ieI&list=PL29770773CED5FBAA&feature=plcp Znalazłem też wywiad z zeszłego roku, ciekawy, można bardziej Ją poznać: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/607455,jestem-szczesciara-rozmowa-z-ewa-d alkowska,id,t.html Okazuje się, że do dziś występuje w Kabarecie Pod Egidą. Sprawdziłem, regularne występy kabaretu w 2013 roku odbywają się w czwartki o 19:00 w Cafe Mozaika w Warszawie, przy ul. Puławskiej 53. Tylko pewnie nie w każdym tygodniu występuje. Szkoda rzeczywiście, że nie ma Jej strony internetowej, bo tak trzeba wszystkiego samemu szukać, a i tak wszystkiego się nie znajdzie, a trzeba przyznać, że aktywna zawodowo jest i to całkiem sporo. Marzy mi się być na Jej recitalu, bo uwielbiam jak śpiewa, ale od bardzo dawna nie spotkałem się z żadną wzmianką by gdzieś śpiewała. W Teatrze Nowym ponoć ma być jakiś nowy projekt muzyczny z Jej udziałem. Póki co była "Nowa Warszawa" Stanisławy Celińskiej. Zatem teraz czas na Ewę Dałkowską. Pożyjemy, zobaczymy. Dobra, rozpisałem się nieźle, no ale przynajmniej jak ktoś ma niedosyt tej wspaniałej aktorki to już wie, gdzie Ją można zobaczyć. Pozdrawiam serdecznie.

Mariola_1970

Też jestem jej fanem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones