Gérard Depardieu

Gérard Xavier Marcel Depardieu

8,0
17 784 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Gérard Depardieu

i dziękując Putinowi za otrzymanie ruskiego obywatelstwa mówi o tatusiu komuniście i
podkreśla to w ten sposób jakby komunizm był dziedzictwem Rosji. Nie wiem ,dla mnie to
jakiś pokręcony człowiek,to jakby ktoś się szczycił ,że jego tata był w NSDAP. Komunizm
wyrządził Rosji niewyobrażalne cierpienia i tylko ktoś kto może być kompletnym ignorantem
nie znającym historii może mówić takie dyrdymały jak Depardieu.

thanau

To posłuchaj naszych polskich elit ze Stuhrem, Olbrychskim i Kondratem na czele.

thanau

Zgadzam się, być może biednemu Gerardowi zaszkodziło świeże, wiejskie belgijskie powietrze? Myślałem, że to facet z zasadami, z honorem....Teraz jestem zażenowany, zniesmaczony... Oczywiście, Gerard ma prawo zachwalać komunizm i wielbić p. Putina, to jego sprawa. Ja mam prawo go ocenić - i korzystam z tego :-))

andre250

Tylko Filmweb to nie Onet i tu się ocenia ludzi za dokonania filmowe. Niektórym trzeba takie oczywiste rzeczy wyjaśniać...

lew890

ja z początku przyznawałem mu racje bo zrobił dla Francji duzo rozsławiał ją jako aktor nalezy do najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych na swiecie , oddał francji podatki jak mówił 160 milionów euro , a teraz gdy ma oddawac 3/4 tego co zarobi tym chciwcom to premier francji wyzywa go od najgorszych szczurów które uciekają z tonącego okretu ,
nie dziwie sie ze sie wściekł i postanowił oddac paszport Francji ,,,/
ale zeby do ruskich dołączyc tu mnie zirytował siedziałby lepiej w Belgi jak mu tam dobrze było , a teraz nagła miłośc do Rosji i Putina, nazywa putina wielkim demokratycznym prezydentem !!( przeciez wiadomo jak do władzy doszedł wyniki sfałszowane ale swiat nie protestował bo to rosja gdyby to była białorusia to by sie swiat na nią wypioł, ale w z ruskami trzeba uprawiac polityke jest zbyt wielka by ją ignorować//)
a co na to Francja i prezydetn Hollande ? gdy Depardieu obwiescił ze putin da mu z radoscią obywatelstwo , władze francuskie powiinni cos z tym zrobić na ciskać na ruskich , przeciez putin sie smieje z francji i Hallande i z jego 75 % podatku

i jeszcze to czytałem ze Francuska Rada Konstytucyjna unieważniła 75% podatek dla najbogatszych osób. czyli jest nie wazny i pozostaje stały to czemu Depardieu tak sie pospieszył ?????

konrii_2

Bo to było dopiero pierwsze podejście, a rząd Francuski zdania nie zmienił.

lew890

Dziękuję za wyjaśnienie. Mam nadzieję, że kara wymierzona przez Filmweb nie będzie dla mnie zbyt sroga?

Mam wolną wolę i konstytucyjne prawo do wyrażania swoich opinii :-), więc oceniam Gerarda wedle własnego uznania. Ale jak widzę- niektórzy MUSZĄ oceniać go tylko według dokonań filmowych. Jest dość spora różnica między "chcieć" a "musieć". Niektórym nie trzeba takich oczywistych rzeczy wyjaśniać, i tak nie zrozumieją...

lew890

Ta? A gdzie tak pisze?

Omnikoron

Kto pisze?

lew890

No jest jakiś regulamin zabraniający pisać o czymś innym niż o filmie? Szukam i nie widzę, gdybyś mógł linka podać.

Omnikoron

Niektórzy ludzie nie potrzebują na wszystko regulaminów, mają coś takiego jak wyczucie.

wczorajszy

Jeżeli coś nie jest zabronione to jest dozwolone. Poprze mnie UE i każdy sąd świata :]

I nie, nie uważam, że to jest ok .. ale takie są realia ;]

lew890

http://www.filmweb.pl/news/C%C3%B3rka+Klausa+Kinskiego+opowiada+%C5%9Bwiatu+o+gw a%C5%82tach+dokonywanych+przez+ojca-92017

tutaj masz watek tez ciekawy. Mowisz ocenia sie gre aktorska na tym portalu. to to co to jest wg ciebie ? jeszcze masz jakies pytania ?

andre250

Skąd takie przypuszczenie, że to facet z zasadami ? :) Bo w fajnych filmach grał ?

andre250

Ja rowniez korzystam z mozliwosci oceniania, co niniejszym czynie - pozdrawiam :o)

andre250

To oceniaj, ale to jakim jest aktorem, a nie poglądy polityczne :) bo jak sama nazwa wskazuje od tego jest ta strona.

thanau

Ah, ci Frncuzi, oni zawsze się szybko poddawali;)

thanau

Putin oczywiście cieszy się, że znany na całym świecie aktor w tak demonstracyjny sposób przyjmuje rosyjskie obywatelstwo i chwali rządzoną przez niego Rosję. Kremlowska propaganda potrafi świetnie wykorzystać to wydarzenie. Ale nie mam wątpliwości, że ten były funkcjonariusz KGB w duszy pogardza aktorem i jego decyzją. Gdyby jakiś znany rosyjski aktor, z powodu podatków, demonstracyjnie zrzekł się rosyjskiego obywatelstwa, zapewne Putin nie szczędził by mu mocnych słów. Depardieu zostanie wykorzystany przez Putina wizerunkowo, ale szacunku u niego nie zdobędzie, bo Putin to człowiek, który ma respekt wobec zupełnie innych postaw.

thanau

Chwali komunizm bo w komunizmie nikt nie zabrałby mu kasy! W komunizmie by jej nie zarobił.

MIR66

Oby nie skończył jak Chodorkowski

thanau

Ojciec się w grobie przewraca, widząc zachowanie syna, jeśli faktycznie miał komunistyczne przekonania.

Litawor

Słuszna uwaga. Przed socjalną polityką ucieka, a komunizm chwali. I całe zakłamanie jak na talerzu.

thanau

Gerardowi odbiło, mam nadzieje ze po 2 latah jak zobaczy 'rosyjska demokracje' zmieni zdanie, ale on ma chyba klapki na oczach. totalnie go nie lubię teraz :P
szkoda że wygaduje glupoty i prawdopodobnie w nie wierzy, a najlepsze jest to, ze 75% podatek zostal zniesiony. jakas maskarada

bambom

nieważne 75 czy nie dlaczego bogaty człowiek ma płacić załóżmy 35 % a biedny 25 % ? już nawet jak płacimy 25 % biedny i bogaty to i tak bogaty płaci więcej :) biedny 1000 równa się podatek 250 bogaty 100000 podatek 25000 to już jest niesprawiedliwość :)

bambom

nieważne 75 czy nie dlaczego bogaty człowiek ma płacić załóżmy 35 % a biedny 25 % ? już nawet jak płacimy 25 % biedny i bogaty to i tak bogaty płaci więcej :) biedny 1000 równa się podatek 250 bogaty 100000 podatek 25000 to już jest niesprawiedliwość :)

bambom

nieważne 75 czy nie dlaczego bogaty człowiek ma płacić załóżmy 35 % a biedny 25 % ? już nawet jak płacimy 25 % biedny i bogaty to i tak bogaty płaci więcej :) biedny 1000 równa się podatek 250 bogaty 100000 podatek 25000 to już jest niesprawiedliwość :)

prak5

nie no błagam, taki Depardieu i tak ma pareset tysiecy na zycie, to mało ? 3 tysiace miesiecznie a 100 tysiecy?;)

prak5

Wiesz co to są progi podatkowe ? W Polsce też takie są. To normalna rzecz.

majkalipcowa

wiem czym są progi podatkowe prowadzę własną firmę i czuję się okradany w ten sposób do wszystkiego człowiek dochodzi ciężką pracą a potem ma płacić więcej na zasiłki dla nierobów

prak5

Raczej na urzędnicze płace.

bambom

Jak dla mnie, to wyszedł z niego chłopak z zaułka, któremu imponuje ten, co wszystkich lokalnie za mordę trzyma. Tego nie można odmówić Rosji - trzymania za mordę. Trzymajmy razem, towarzysze... ekhem...
Jak zmieni się wiatr, to i Depardieu wróci grzecznie do Unii.

TangoAndWaltz

[Update: No i przepowiedziałam z tym zwiewaniem Depardieu z Rosji... zwinął się, może nie do Unii, ale od Putina tak, w międzyczasie...]

bambom

Prędzej pewnie umrze,niż porzuci rosyjskie obywatelstwo.

thanau

Olbrychski i Kutz nie lepsi.

Alan83

Na forum Olbrychskiego dyskusja na temat ciągot komunistycznych też poszła. A ja nie podejmuję się już rozplątać subtelnej pajęczyny wobec faceta, który z jednej strony podpisywał protesty przeciwko władzy komunistycznej, a z drugiej ewidentnie umiał załatwić sobie paszport i poprawne układy, kiedy trzeba było.

TangoAndWaltz

W jednym z wywiadów powiedział, że jest "rusofilem, ale putinofobem". A z innego wyłowiłam, że popiera socjalistyczną tradycję pod Piłsudskiego. To chyba najbardziej konkretne poglądy polityczne, jakie udało się ustalić.

TangoAndWaltz

Słowem, jeden i drugi panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek, zdaje się. Jako się rzekło wcześniej - oglądajmy w miarę możliwości bez polityki. Nawet w 'Róży Luksemburg' Olbrychskiego jest w końcu wątek miłosny obok wątku partyjnego :)))

thanau

No ja wątpię, żebyś oglądał/a jakikolwiek film z jego udziałem. Tu się ocenia aktorów po dokonaniach filmowych. Jeśli chcesz pisać o jego poglądach politycznych to pisz nwm np. na Onecie

thanau

Gadanie mój dziadek był komunistą dobrym człowiekiem ludzie 30 lat po jego śmierci wspominają z wielkim szacunkiem mój pra dziadek(ojciec dziadka) był powstańcem Wielkopolskim posiadał ogromną firmę rzeznicką ale nikt go dobrze nie wspomina podobno szanował ludzi tylko "wysokiego" pochodzenia.... nie poglądy polityczne mówią o człowieku i napewno nie o grze aktorskiej to forum filmowe a nie bluzdanie o tym kto kim jest

thanau

To że się chwali komunistycznym ojcem to bardzo ładnie, tacy ludzie jak Depardieu senior walczyli o godność i sprawiedliwość dla zwykłych ludzi. Francuscy komuniści wywalczyli 8-godzinny dzień pracy i byli główną siłą w ruchu oporu przeciw nazistom. Gorzej, że jednocześnie Gerard koleguje się z Putinem, który jest zwykłym autokratą stojącym na czele skorumpowanego kraju

thanau

Masz rację. Żenada totalna

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones