George Blagden 

8,3
6 648 ocen gry aktorskiej
George Blagden
George Blagden jest angielskim aktorem filmowym i teatralnym. Już w wieku 13 lat zaczął rozwijać swoje wokalne umiejętności, śpiewając w założonym przez siebie zespole rockowym i chórach King's College, Cambridge i katedry św. Pawła w Londynie. Uczęszczał do Oundle School, gdzie po otrzymaniu stypendium regularnie grał w szkolnym teatrze Stahl Theatre w sztukach takich jak "Into the Woods" Stephena Sondheima, "Honk!" oraz "Art". W tym czasie dołączył również do National Youth Theatre i jako jeden z czterech studentów został wybrany do uczestnictwa w specjalnym kursie aktorskim, prowadzonym przez Iana McKellena. Po ukończeniu szkoły, studiował aktorstwo w Guildhall School of Music and Drama, którą ukończył w 2011 roku. Oprócz tego uczył się śpiewu, tańca, akrobatyki i walki scenicznej.

Najbardziej znany jest z ról w "Nędznikach" Toma Hoopera, gdzie zagrał Grantaire'a, jednego ze studentów-rewolucjonistów, oraz z serialu "Wikingowie", gdzie wcielił się w mnicha Athelstana. Oprócz tego pojawił się w filmach takich jak "Gniew tytanów" i "Filozofowie".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 28 grudnia 1989

wzrost: 175 cm

Był brany pod uwagę do roli Diavala w filmie "Czarownica", jednak ostatecznie angaż otrzymał Sam Riley.
W 2011 roku ukończył aktorstwo w Guildhall School of Music and Drama w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Ma młodszą siostrę Katie.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

W życiu bym się nie domyśliła... :)

Właśnie oglądam "Wersal",lepszego Ludwika XIV nie mogłam sobie wymarzyć.

Miło się na niego patrzy, ma w sobie coś uroczego i świetnie śpiewa. Ma duży potencjał, ciekawe jak pokieruje swoją karierą. Mało go było w Nędznikach, ale grał bardzo sympatyczną rolę, teraz zaczęłam oglądać Wikingów i również dobrze gra. Jestem ciekawa następnych.

Intrygujący...

w Les Mis zdobył moje serce jest słodki, mam nadzieję że jego kariera aktorska się rozkręci :)