Ian McKellen

Ian Murray McKellen

8,8
68 688 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Ian McKellen

Jak wyżej. Zagrał go bardzo dobrze, to wiadome, ale moim zdaniem kompletnie nie pasował do tej roli, uważam, że był trochę za stary do tej roli. To trochę tak, jakby Cyclopsa miał zagrać Robert De Niro, na pewno dobrze by zagrał, ale to nie był by ten aktor do tej roli.

Chociaż szczerze, ciężko znaleźć aktora, który by pasował do tej roli. Może Richard Gere, Ed Harris lub Jeremy Irons. Bardzo lubię grę Pana McKellena, ale uważam, że do roli Magneta był źle przypasowany.

mrmn

Hmmm ... Jak już powiedziałeś - na pewno był to trudny wybór, lecz w moim przekonaniu właściwy. Według mnie swoją postacią, kreacją aktorską i właśnie WIEKIEM oddał charakter komiksowej postaci. Wątpię, by aktorzy dobrego pokroju, których wymieniłeś/aś byli w stanie tak świetnie ją odwzorować (nawet jeśliby to zrobili dobrze).

pm2594

Możliwe. Może po prostu mam utarte wspomnienie Magneto z serialu X-men: evolution, a tam był młodszy, choć raczej zdania nie zmienię.

mrmn

Fan Cartoon Network ? O ile sobie przypominam ... ostatni raz tam widziałem tę serię ;) Pamiętasz może X-Men: The Animated Series z Fox Kids/Jetix? "Tamtejszy" Magneto wyglądał starzej ... Ale! o gustach się nie dyskutuje ...

pm2594

Tam od razu fan:P Choć przyznaję, że to właśnie tam oglądałem te serię. Tak, pamiętam X-men: TAS, i prawda, tam był starszy, choć to właśnie z Ewolucji najbardziej zapadł mi w pamięć, świetny miał też głos(dubbingowany), który idealnie pasował do tej postaci.

mrmn

;) Widzisz - ja z kolei byłem fanem serii TAS. Moim zdaniem lepiej oddawała charakter komiksowy - tzn. taaki trochę przedpotopowy ( nie wiem czy mnie rozumiesz ) ... Ale druga strona medalu jest taka, że seria evolution dała kilka nowych postaci i była trochę .. młodzieżowa (?) ... Po prostu odświeżona ;) Mimo wszystko film to zupełnie inna bajka. Nie ma co porównywać - Twórcy nie bazowali na nich, tylko na komiksie. Ps. Co myślisz o postaci Erica z X-men: First Class ?

pm2594

Trochę za mało na razie wiadomo, żeby oceniać, aczkolwiek z trailerów zapowiada się nieźle. Micahel Fassbender nawet nieźle się prezentuje, czuć odrobinę megalomanii od niego, choć mam nadzieję, że to nie będzie centrum filmu, Magneto to bardzo skomplikowana postać, priorytetem dla niego zawsze było dobro mutantów, co powoli przerodziło się w chęć sprawienia, by to oni dominowali na świecie.
Co do samego filmu, to cóż, nie podoba mi się brak Cyclopsa(a jest Havok) i Jean Grey, choć może się udać.

mrmn

Zasadniczo odchodzimy teraz do aktora Ian McKellena ;) W tym okresie nijak Cyclops i Jean Grey mają się do fabuły komiksu (o ile się orientuję). X-meni są prezentowani w czasach II WŚ. To prawda, M. Fassbender jest specyficzny, ale tak samo (chodzi tylko i wyłącznie o oryginalność gry aktorskiej) jak I. McKellen. Oboje w tych rolach biją energią ... - Chociaż ! - dość dobrą ... I oddają charakter wiekowy ;) Tzn. ocenimy dopiero po premierze, ale dobrze się zapowiada.

pm2594

Co do Cyclopsa i Jean Grey masz rację, ale mnie boli, że jest Havok;/

mrmn

Boli ...? Chodzi Ci o grę aktorską ... czy może o postać komiksu? Człeku, wybredny jesteś ;)

pm2594

Bardzo lubię postać Cyclopsa, zaś Havok to przecież jego młodszy brat, więc to trochę dziwne, że jest, I właśnie, że mało wybredny jestem, mało który film ma u mnie mniej niż 5/10:P
A i akcja będzie się rozgrywać podczas zimnej wojny, a nie II wojny światowej. W trailerze latają Black Birdem, a jego zrobili długo po II wojnie:P

mrmn

To racja - wybacz mi Ty (oraz Ty drogi czytelniku for internetowych) ... ;p Nie ma co tłumaczyć - pomyliłem się. ... Swoją droga ja źle oceniłem czasy filmu, a scenarzyści w takim wypadku nie ? :) ... Hah

pm2594

Nie rozumiem, nie czepiam się, że się pomyliłeś, każdemu się może zdarzyć:P

mrmn

Prawie jak u mnie z Elrondem wg Jacksona. Z jakichś powodów zawsze wyobrażałam sobie Elronda a la król Jan Kazimierz
Matejki oczywiście :)
http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:Jan_II_Kazimierz.jpg


TangoAndWaltz

Wydaje mi się, że w kontekście obozowej przeszłości Magneto wiek Kellena działa tutaj na plus. Trudno mi wyobrazić sobie młodziaka, który pokazywałby z przekonaniem numery na ręce. Poza tym Kellen ma na koncie kilka ról nazistowskich, czyli musiał przegryźć się przez tematykę. Nie wspominając o tym, że urodził się w 39... A przez swoje kampanie LGBT zna z autopsji problem oswajania społeczeństwa z odmiennością. Jak mówi o odczuciach odmieńców, to jest dla mnie wiarygodny psychologicznie.

TangoAndWaltz

[Po bliższym wejściu w temat pisane.]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones