Ian Somerhalder 

Ian Joseph Somerhalder

8,9
10 281 ocen gry aktorskiej
Ian Somerhalder
Ten syn masażystki i pracownika budowy, urodził się w małym mieście Mandeville, w stanie Louisiana. Większą ilość swojego czasu zapełniał pływaniem, łowieniem ryb i jazdą konną. Z pomocą swojej matki, w wieku 10. lat zaczął pracę jako model. Karierę rozpoczął na pokazie letnim w Nowym Jorku, później pracował w Paryżu, Mediolanie, Londynie. Reklamował bieliznę takich światowej sławy projektantów jak Calvin Klein, Dolce & Gabanna, Versace, Esprit, Persoli i Gucci. Jednak nie lubi rozmawiać o swojej karierze modela. Chętnie grał w piłkę nożną i baseball.

Mając 17 lat zajął się aktorstwem w Nowym Jorku, a w wieku 19. lat współpracował z prestiżowym trenerem aktorstwa, Williamem Esperem. Na małym ekranie zadebiutował rolą Hamiltona Fleminga w serialu "Amerykańskie nastolatki". Po raz pierwszy na dużym ekranie wystąpił w dramacie komediowym "Życie jak dom" u boku Kevina Kline. W 2002 roku odebrał hollywoodzką nagrodę: Ekscytująca Nowa Męska Twarz. Pojawił się gościnnie w roli Adama Knighta w kilku odcinkach serialu "Tajemnice Smallville".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 8 grudnia 1978

miejsce urodzenia: Covington, Luizjana, USA

wzrost: 177 cm

Kryształowa Statuetka
Zdobył 3 nagrody Kryształowa Statuetka, 1 inna nagroda i 13 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Nikki Reed (od 26.04.2015), córka Bodhi Soleil Reed Somerhalder (ur. 25.07.2017)
Ma brata Roberta i siostrę Robyn.
Brał udział w castingu do serialu "Czysta krew" do roli Jasona Stackhouse'a. Angaż ostatecznie otrzymał Ryan Kwanten.
W 2010 roku, dokładnie w dniu swoich 32 urodzin, założył "Ian Somerhalder Foundation" (ISF) - fundację broniącą naturalnego środowiska i praw zwierząt.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych