Izabella Scorupco 

Izabella Dorota Skorupko

7,2
4 896 ocen gry aktorskiej
Izabella Scorupco
Izabella urodziła się w Polsce i dopiero, gdy miała 8 lat wyjechała z matką do Szwecji. Tam kształciła się w dziedzinach muzyki i dramatu. W wieku 17 lat została zauważona przez szwedzkiego reżysera, który zaangażował ją do filmu "Nikt nie kocha jak my". Rola ta uczyniła ją sławną. Następnie Izabella rozpoczęła pracę jako modelka. Przyniosło jej to popularność już nie tylko w Szwecji, ale i w Europie. 

W 1989 roku spróbowała swoich sił jako piosenkarka. Za swój album pt. "Iza" otrzymała w Szwecji Złotą Płytę. W 1994 roku powróciła do zawodu aktorki i zagrała główną rolę w dramacie "Łzy Piotra". Światową sławę przyniósł jej występ u boku Pierce'a Brosnana w filmie opowiadającym o przygodach Jamesa Bonda "GoldenEye". W 1996 roku wyszła za mąż za polskiego hokeistę Mariusza Czerkawskiego. Na swoim koncie ma występ w polskiej superprodukcji "Ogniem i mieczem" gdzie wcieliła się w postać Heleny Kurcewiczówny.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 4 czerwca 1970

miejsce urodzenia: Białystok, Polska

wzrost: 175 cm

Trzykrotnie zamężna: 1. Mariusz Czerkawski (04.06.1996 - 1998, rozwód), córka Julia (ur. 15.09.1997); 2. Jeffrey Raymond (30.12.2003 - 2015, rozwód), syn Jacob Martin (ur. 24.07.2003); 3. Karl Rosengren (od 05.10.2019)
Od 1999 roku jest rzeczniczką firmy kosmetycznej Oriflame.
Wystąpiła w następujących reklamach:
- 1996 r. - radio NRJ;
- 2002 r. - bielizna H&M.
Oferowano jej główne role kobiece w filmach "Tajemnice Los Angeles" oraz "Maska Zorro". Odrzuciła je głównie z powodu ciążącej na niej sporej popularności po roli w "GoldenEye". Role ostatecznie trafiły do Kim Basinger i Catherine Zeta-Jones.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Przepiękna w Ogniem i Mieczem, bo tylko z tego filmu ją znam. Niedziwne że jednym spojrzeniem tak oczarowała Skrzetuskiego... Idealna, delikatna uroda. Aktorsko też chyba nie mam do czego się przyczepić.

 • Odrzuciła ofertę zagrania głównych kobiecych ról w "Masce Zorro" i "Tajemnicach Los Angeles" z powodu wzrostu jej rozpoznawalności, ale za to kandydowała do "Titanica" i "Godzilli", które były kręcone w podobnym czasie, co odrzucone przez nią filmy. Rozdwojenie jaźni czy jak? Bo nie wiem, jak można tak... więcej

 • Która wdług Was, drodzy użytkownicy Filmweb-u jest lepszą aktorką?
  a) Izabella Scorupco,
  czy
  b) Joanna Pacuła?
  Moim skromnym zadaniem lepszą aktorką jest Joanna Pacuła, która zagarła też większej ilości filmów (chodzi mi o ten sam czas co Scorupco). A jakie jest wasze zdanie? Czekam na odpowiedzi!

 • IOferowano jej główne role kobiece w filmach "Tajemnice Los Angeles" oraz "Maska Zorro". Odrzuciła je głównie z powodu ciążącej na niej sporej popularności po roli w "GoldenEye". Role ostatecznie trafiły do Kim Basinger i Catherine Zeta-Jones.

 • Boże, muszę przyznać że za młodu była moją platoniczną miłością... nieprzeciętna uroda!

  Ale aktorsko przyznaję, przeciętnie. Zagrała w głośnych filmach, rozgłos ją stłumił, przestraszyła się
  chyba tego, że może zrobić prawdziwą karierę.

  Dziewczyna Bonda - nie wszystkim grającym ją kobietom wychodzi na... więcej

  16