Jackson Rathbone

Monroe Jackson Rathbone V

7,1
4 676 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jackson Rathbone

nie pojmuję w pełni fenomenu tego artysty, jednak tak jak doceniam jego aparycję i grę aktorską, czy sposób bycia, nie mogę jednak tego samego powiedzieć o muzyce, jaką m.in. tworzy.

miszka_maszka

Pewnym jest, że gdyby nie kariera Rathbone'a, niewielu zainteresowałaby działalność zespołu i jego współczłonków poznanych w Interlochen Arts Academy (swoją drogą, cenionej uczelni).
First, brzmienie. Droga, jaką podąża ta formacja nie wnosi niczego nowego w nurt blues - rocka (osobiście uważam, że jest w tym wszystkim więcej kawiarnianego bluesa i brakuje charakterystycznego dla drugiego z nurtów 'pazurka'. Naturalnie, brzmienie byłoby świeższe, gdyby zespół zaoferował coś ponad standardowe rozwiązania - oryginalne kilka lat temu, ale z niesłabnącym uporem powielane, ciekawe dla niedoświadczonego ucha.
Muzyka ta stanowi swego rodzaju ciekawostkę branżową, miłą dla ucha, lecz nie porywającą (Szczecin koniec czerwca - to był koncert! :D). Wokal ciekawy, jednak odnoszę wrażenie, że... można było wykrzesać z niego nieco więcej.
Praca gitary... cóż, wyczucie rytmu mamy na pewno inne, mi, z moim zamiłowaniem do Rush’owych gitar i fali, bynajmniej brakowało interesujących main riffów i melodii. W dość chaotycznym rozgardiaszu ciężko było rozróżnić poszczególne partie (jaka to gitara, kto teraz gra??) Perkusja miejscami sprawiała wrażenie, jakby wypadła z rytmu, a dobór blach nie współgrał z dźwiękiem. Za klawisze plus - powrót do przeszłości - do gwarnych wieczorów artstycznych tętniącego życiem miasta lat 40.
Podsumuwując - 100 monkeys jako młody, 'docierający się' zespół rokuje nadzieje na przyszłość. Pytanie, dla kogo?

miszka_maszka

pfffu lat 60. tfu


bo "blues to korzenie, a cała reszta to owoce...'

miszka_maszka

hmmm nie znam się na muzyce, ale to co piszesz to chyba pravda...
rock rządzi :D :D

honey_little_anarchy

oj dziękuje:)
chodzi mi o to, że doceniam te zespoły które nie muszą mieć 'parcia na szkło', ponieważ są muzykami i ich muzyka mówi sama za siebie. Przykład: Myslovitz (dreshcze), Happysad (za szczerość), Linkin Park (za gniew), niedoceniany Funki Flow czy poza wszelkimi kategoriami E. Clapton (CREAM!)i wiele innych wspaniałych artystów, których twórczość pogłębia naszą świadomość i pozwala na doskonalenie własnej.

Do Jacksona nic nie mam - doceniam jego wszechstronność, a jakże :PP

użytkownik usunięty
miszka_maszka

Hmmm... raczej nie spodziewam się, żeby w przyszłości byli sławni. Ja też nie gustuję w ich stylu. Ale Jackson, jak się rozkręci, ma piękny głos.

właśnie, z takim głosem mógłby daleko zajść. Jego wokal połączony z czymś rytmicznym, szczerym do bólu i porywającym to było by coś ;))

miszka_maszka

To fakt, Jackson posiada ciekawy głos, niestety słabo wykorzystywany. Słyszałam, jak na koncercie wykonywał Womanizer, gdzie pokazał całą paletę swoich możliwości, więc wiem, że stać go na więcej. W jego zespole panuje ogólny haos, co utrudnia bardzo w odbiorze, więc powinni raczej skupić się na graniu starego bluesa. Taki gatunek plus głos Jacksona tworzyłoby cudowny duet. Ale to tylko moje skromne zdanie.

xena_4

hoho co ja widzę, jaka dogłębna analiza.. 100 % słuszna=) nie mam w końcu takiego złego gustu muzycznego, ale małpek nie mogę słuchać najwyżej popatrzeć :D

patatajka

a tak wogóle, ktoś wie, jaki Jackie ma kolor oczu?? patrzę i patrzę i nie mogę się dopatrzeć :P

patatajka

Najpiękniejsze zielone oczka, ale to chyba już wiedzą wszyscy :)

xena_4

no no zielone: a jakzeby inaczej :P
:)

honey_little_anarchy

a... już wiem
kiedy wiem jaki ma kolorek to widzę XD

patatajka

uwielbiam ten kolor mmmr
:o):o)
smakowy

honey_little_anarchy

no tak , bo nie jest regułą, że w naszych <idolach> wszystko jest idealne, co nie? ogólnie zauważyłam, że większość aktorów nie jest super muzykami - pewnie dlatego, że nie mogą się w pełni poświęcić muzyce.

patatajka

przykład; Jared Leto, Keanu reeves
na razie nikt inny nie przychodzi mi do głowy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones