James Marsters

James Wesley Marsters

7,0
1 451 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby James Marsters

hmmm... przeczytalam jego biografie i az mnie w krzeslo wcisnelo... od kiedy Spike byl
ukochanym Buffy?? czy osoba piszaca biografie Mastersa w ogole widziala ten serial?? Angel byl
ukochanym Buffy, nie Spike, ten drugi po jakims czasie mial obsesje na jej punkcie, ale
ukochanym??? b...ch please!!!

kamisrg

b...ch please! Chyba ktoś nie oglądał 8 sezonu Buffy

platyna_2

Było tylko 7 serii Buffy..., potem już tylko komiks. :(
Też mam wątpliwości, czy Spike był jej "ukochanym", według mnie Angel był tym, na którym jej zależało, Spikiem to raczej tylko się bawiła...

NidhoggVrede

jak ktos oglądał serial z rozwagą wiedział , że jednak Spike był w sercu Buffy co ona sama w końcówce 7 sezonu wyznała Angelowi, a samemu Spikowi powiedziała,że go Kocha w ostatniej scenie finałowego odcinka 7 sezonu :) No i wogule w 7 sezonie może nie było gadania o miłości itp ale widz miał jasność jakim go darzyła uczuciem.

beatricze19

Jakoś nie odniosłam takiego wrażenia... a w finałowej scenie trudno żeby mu nie powiedziała, ale to raczej było z litości a nie z serca. Z kolei w serii 5 Angela jest jasno dane do zrozumienia, że Spike ją raczej nigdy nie interesował.
A swoją drogą to seria 7 BtVS jest najgorsza ze wszystkich... :(

NidhoggVrede

Twierdzisz, że Buffy dając Spikowi medalion była po prostu samolubna, bo nie chciała Angela poświęcać? Dając Spikowi medalion dowiodła, uważa Spike'a za najsilniejszego wojownika o najczystszej duszy z nich wszystkich. Poza tym, rozmawiała z Angelem i poruszali temat Spike'a, Buff sama nie bardzo wiedziała co czuje do Spike'a niemniej zarodek się zagnieździł, nie było jednak czasu by stworzyć z tego prawdziwy związek.

platyna_2

To jak Buffy traktowała Spika nie nazwałabym miłością. Według mnie dała mu medalion, bo w pewnym sensie przyzwyczaiła się do niego, mimo wszystko w jakiś tam sposób pomagał jej, i żal jej było stracić go.
Być może ich losy potoczyłyby się inaczej gdyby aktorka grająca Buffy nie odmówiła dalszej współpracy. Z tego co czytałam, dla większości aktorów takie zakończenie było zaskoczeniem. Szkoda, że serial nie był kontynuowany i że nie wypalił ani serial "Spike", ani film długometrażowy. :( Serial "Angel" też zakończył się dość zaskakująco.

A możesz polecić coś ciekawego w tej tematyce? Lub inny interesujący serial?

NidhoggVrede

Z interesującymi serialami jestem w tyle, moge ci polecić jedynie seriale, które zapewne już widziałaś (Dexter, Supernatural). Bardziej jednak polecam ksiazki, z urban fantasy najlepsza seria na jaka natrafilam to Mercedes Thompson. Gdybys byla fanka Spike'a to polecilabym Nocna lowczyni gdyz glowny bohater jest po prostu naszym poczciwym Spikiem z innym imieniem, wiekiem, zdolnosciami itp.

platyna_2

Dzięki. Dexter jakoś mnie szczególnie nie wciągnął. Supernatural chyba nawet gdzieś leci teraz w TV, więc popatrzę.
Spika z Buffy bardzo lubię, kiedy pojawił się w serii 2 wreszcie zrobiło się ciekawie, potem znowu była nuda i seria 4, w której wraca do Sunnydale nadała znowu tempa serialowi. Ale niestety serii 7 nie uratował nawet Spike.
Na podstawie tych książek nic na razie nie nakręcono? Ale zaintrygowałaś mnie, zacznę od łowczyni. :)

NidhoggVrede

Nic nie nakręcono i chyba się nawet cieszę, bo zniszczyliby mój obraz powieści. Supernatural... tak, puszczają, wczoraj w tv widziałam, że leciał odcinek z końca 4 sezonu. Ogólnie 1 sezon to wprowadzenie, w 2 pojawia się już jedna fabuła. Radziłabym oglądać od początku;] Dexter mnie też na początku nie wciągnął, pamiętam, że zrobiłam sobie roczną przerwę od serialu po 2 sezonie, niemniej przyjaciółka mnie namówiła do obejrzenia kolejnych sezonów. Z 3 się troszkę męczyłam, ale resztę przebrnęłam w oka mgnieniu;] Więc nie przekreślaj serialu, spróbuj jeszcze raz, bo warto:)

NidhoggVrede


NidhoggVrede : to miał powstać serial o Spike ?

agnese_poe

To już minęło 5 lat.... Oglądam dalej BtVS na TV6, wreszcie z lektorem (beznadziejne tłumaczenia), ale już nie wiele pamiętam z czasów, kiedy szukałam w Necie informacji na temat serialu, na fora serialu także nie zaglądałam już od lat. Szukając w pamięci to było sporo planów kontynuacji serialu i miał być film zamykający serie, ale nic nie wypaliło, skończyło się na komiksach i animce. Szkoda. :-(
Dziś jest już za późno niestety... Według mnie mogli zastąpić Sarę inną aktorką, tłumacząc to np. operacją plastyczną...? Ale dla większości byłoby to nie do zaakceptowania. Mam nadzieję, że nikt nie wpadnie na kręcenie tego serialu lub kontynuację z innymi aktorami.
A komiks "Spike" całkiem całkiem. :-) Trzeba tylko uruchomić wyobraźnię. ;-)

NidhoggVrede

Coś tam znalazłam w necie, o kontynuacji BTVS. Chyba nawet z tą samą obsadą, ale pod warunkiem, że totoJoss Joss Wendon bedzie pisał. Czekali na jego decyzję. Chyba to było przy okazji 20-tej rocznicy serialu.

agnese_poe

Tak. Z tego co pamiętam z rozmów na forum, to problem stanowiła Sarah Gellar, która nie chciała już dalej grać... Komiks jest nadal kontynuowany i chyba jest też kreskówka?
Ciekawe info o serialu można przeczytać na: fdb. pl/film/3793-buffy-postrach-wampirow/ciekawostki
Znalazłam też coś o kontynuacji (sprzed roku), ale według mnie to nie wypali.

NidhoggVrede

Też, niestety, mi się tak wydaje...

agnese_poe

Według mnie to dobrze, że nie wypali. "Pojawił się pomysł, by sequel skupił się na przygodach nowej generacji ich dzieci. Gwiazda serii uważa, że podołałaby nowemu projektowi." Według mnie będzie to pogrzebanie serii. No i co z Angelem i Spike? - wampiry się nie starzeją, co prawda po Davidzie tego tak bardzo nie widać i można go "odświeżyć", ale w przypadku tego drugiego wyraźnie już widać upływ czasu... :-(

NidhoggVrede

Hmmm. W sumie, to racja. Bez Spike-a ten serial byłby nudny, a Marsters rzeczywiście brzydko się starzeje... chyba, że Wendon wymyśliłby jakiś tego powód... np. dziwną wampirzą epidemię... ale po co komu stary Spike w serialu. To byłaby porażka.

agnese_poe

W sumie to w dzisiejszych czasach da się to wyretuszować... ale już nie na "konwentach". W końcu minęło już prawie 20 lat. Poczekamy, zobaczymy... Dzisiaj fajny odcinek był... fajnie tak sobie obejrzeć po latach i z polskim lektorem wreszcie... :-)

NidhoggVrede

:-) Ja co jakiś czas wracam do tego serialu . Chyba jestem trochę uzależniona ;-)

agnese_poe

Nie dziwię się, bo to naprawdę bardzo dobry i kultowy serial, mało jest takich, które ogląda się po raz drugi i kolejny... Chociaż sezon 7 jest najgorszy i ten sobie odpuszczę.

NidhoggVrede

Doskonale to rozumiem ;)

NidhoggVrede

Serial jest świetny dziwię się naprawdę, że TV6 zdecydowało się wyemitować wszystkie serie.
Dla mnie Boreanaz starzeje się gorzej od Marstersa Spike w BtVS miał białe włosy przez co wg mnie wyglądał młodziej. W swoim naturalnym kolorze wygląda niestety starzej. Serialowy Angel natomiast sporo przytył.Kiedy oglądałam ten serial będąc w gimnazjum byłam zakochana w Angelu. Teraz po latach nie wiem gdzie ja miałam oczy po strokroć wolę Spike'a ta postać przynajmniej miała charyzmę i jaja czego nie można powiedzieć o Angelu.

Cherry21

Ja tam się cieszę, że wreszcie wyemitowali, marzy mi się też na DVD w moim języku, ale pewnie trzeba będzie poczekać kolejne 20 lat. Boreanaz był "słodki" ;-) w pierwszej i drugiej serii, potem faktycznie przytył... Jeśli idzie o jego rolę, to zdecydowanie bardziej przemawiał do mnie jako Angelus, Angel był taki marudny, "płaczliwy"... Myślę, że rola Spika jest najlepszą rolą Mastersa, jedynie dobrze jeszcze wypadł w Strange Frequency. I sądzę, że to on właśnie przyciągnął rzesze fanów serialu... na początku przecież też nie podawano prawdziwego wieku aktorów. Co do obecnego wyglądu aktorów to Boreanaz w Seal jest dość zaniedbany, z kolei Masters na ostatnim konwencie wyglądał już na bardzo "zmęczonego"...

NidhoggVrede

Marsters poza tym jest o 6 lat starszy od Boreanaza. Jednak dużo lepiej wypadł w swojej roli niż Angel.

Cherry21

7 lat, o ile obecne daty są prawdziwe... ;-) poza tym aktorstwo to nie kwestia wieku... ale fakt Marsters zagrał świetnie, w zasadzie najbardziej lubię jego postać z całego serialu... charyzmatyczna była też Eliza Dushku, lepiej grała niż Sahra, szkoda, że nie zastąpiła Sahry, po tym jak tamta odmówiła dalszej gry... No i szkoda, że Marsters nie zagrał już w niczym wartościowym. Zapomniałam też o Anyance, Emma była rewelacyjna w tej roli. Co do Davida, to próbowałam oglądać Bones, teraz Seal i to jakaś tragedia... nie dziwię się, że nikt go nie chce zatrudniać.

platyna_2

Wlasnie skonczylam 7 serie - Buffy kochala Angela, Spika tez dazyla uczuciem, ale byla to raczej na wpol rzadza, na wpol przyjazn. Potrzebowala Spika, poniewaz on jeden by jej nigdy nie opuscil i to dawalo jej sile, ale nie kochalago sensu stricto. Osobiscie nie rozumiem, bo Angel przy Spiku, to jak mdly desert ryzowy obok wspanialego tortu...

Rlyeh

Heh, wspaniałe porównanie :D

Rlyeh

A mnie się wydaje, że Buffy jednak kochała Spike-a, tylko się przed tym uczuciem broniła. I nie ma co się dziwić ... Ona się broniła przed tym uczuciem bo mu nie ufała. Dopiero w 7 sezonie zrozumiała jak bardzo go potrzebuje i że to właśnie on jest jej siłą. Zresztą mu to powiedziała. Jak mówiła do Spike-a "Kocham Cię", to nie kłamała ...

NidhoggVrede

Tfu, no tak. Chodziło o 7 sezon... Kiebłaszą mi się sezony z innych seriali, które zdazyłam obejrzeć od tego czasu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones