Aidan Turner II

8,4
10 284 oceny gry aktorskiej
Aidan Turner II
Aidan Turner urodził się 19 czerwca 1983 roku w Dublinie. Wychował się w Clondalkin (Południowy Dublin, Irlandia). Jest irlandzkim aktorem filmowym, telewizyjnym oraz teatralnym. Jako dziecko kochał filmy Stevena Spielberga. Jest także fanem irlandzkich reżyserów Jima Sheridana i Neila Jordana.
Zaraz po ukończeniu szkoły The Gaiety School of Acting w 2004 roku wystąpił w wielu sztukach teatralnych między innymi "Romeo i Julia" czy "The Plough and the Stars". Telewizyjna kariera aktorska Turnera rozpoczęła się w 2007 roku gościnnym udziałem w "Dynastii Tudorów". Jeszcze w tym samym roku zagrał w dwóch krótkometrażowych filmach: "The Sound of People" i "Matterhorn". Od 2007 do 2011 roku wcielał się w rolę wampira Mitchella w serialu "Być człowiekiem", który w latach 2010 i 2011 był nominowany do nagrody BAFTA. W czasie zdjęć do niego w Bristolu mieszkał obok pozostałych głównych bohaterów tej produkcji: Russella ToveyaLenory Crichrow. Wspólnie jadali u Lenory, u Russela oglądali telewizję, a u Aidana słuchali muzyki. Jeszcze podczas kręcenia "Being Human" zagrał w niezależnym filmie fabularnym w reżyserii Gerarda Stembridge pod tytułem "Alarm", który ukazał się w kinach w całej Irlandii. W 2011 roku zagrał w entuzjastycznie przez krytyków przyjętym filmie opartym na faktach pt.: "Hattie", a zaraz po nim został obsadzony w roli Kiliego w trylogii "Hobbita" na podstawie książki J.R.R Tolkiena. Filmy były kręcone w Nowej Zelandii przez 14 miesięcy.

więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 19 czerwca 1983

miejsce urodzenia: Dublin, Irlandia

wzrost: 180 cm

W 2004 roku ukończył The Gaiety School of Acting w Dublinie (Irlandia).
W 2016 r. zajął 1. miejsce w rankingu "Najseksowniejszy mężczyzna" według magazynu "Glamour".
W 2016 roku dołączył do kampanii "Give Up Clothes for Good", która ma celu zbiórkę zbędnych ubrań i ich odsprzedaż, by zebrać pieniądze na walkę z rakiem u dzieci i młodzieży.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

jaki on piękny w Poldarku. Czysta rozkosz patrzeć na niego. I ten głos, i akcent :)

Bardzo przystojny aktor. Ma bardzo męską urodę. Podoba mi się ;)

Ma cudowny, piękny głos ♥ Nie wiem dlaczego, ale po prostu kocham jego głos. Jest taki czysty i głęboki... Mogłabym go słuchać cały czas <3

Kiedyś to musi nastąpić. Obecnie grający tę postać aktor sam stwierdził, że ktoś niedługo będzie musiał go zastąpić, bo już się starzeje. Aidan, gdyby trochę przypakował pasowałby do roli Wolverine'a. Ot tak, w mojej osobistej opinii. Tylko musiałby popracować nad akcentem.

Strasznie mi go przypomina.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones