Aidan Turner II

8,4
9 788 ocen gry aktorskiej
Aidan Turner II
Aidan Turner urodził się 19 czerwca 1983 roku w Dublinie. Wychował się w Clondalkin (Południowy Dublin, Irlandia). Jest irlandzkim aktorem filmowym, telewizyjnym oraz teatralnym. Jako dziecko kochał filmy Stevena Spielberga. Jest także fanem irlandzkich reżyserów Jima Sheridana i Neila Jordana.
Zaraz po ukończeniu szkoły The Gaiety School of Acting w 2004 roku wystąpił w wielu sztukach teatralnych między innymi "Romeo i Julia" czy "The Plough and the Stars". Telewizyjna kariera aktorska Turnera rozpoczęła się w 2007 roku gościnnym udziałem w "Dynastii Tudorów". Jeszcze w tym samym roku zagrał w dwóch krótkometrażowych filmach: "The Sound of People" i "Matterhorn". Od 2007 do 2011 roku wcielał się w rolę wampira Mitchella w serialu "Być człowiekiem", który w latach 2010 i 2011 był nominowany do nagrody BAFTA. W czasie zdjęć do niego w Bristolu mieszkał obok pozostałych głównych bohaterów tej produkcji: Russella ToveyaLenory Crichrow. Wspólnie jadali u Lenory, u Russela oglądali telewizję, a u Aidana słuchali muzyki. Jeszcze podczas kręcenia "Being Human" zagrał w niezależnym filmie fabularnym w reżyserii Gerarda Stembridge pod tytułem "Alarm", który ukazał się w kinach w całej Irlandii. W 2011 roku zagrał w entuzjastycznie przez krytyków przyjętym filmie opartym na faktach pt.: "Hattie", a zaraz po nim został obsadzony w roli Kiliego w trylogii "Hobbita" na podstawie książki J.R.R Tolkiena. Filmy były kręcone w Nowej Zelandii przez 14 miesięcy.

Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 19 czerwca1983

miejsce urodzenia: Dublin, Irlandia

wzrost: 180 cm

W 2004 roku ukończył The Gaiety School of Acting w Dublinie (Irlandia).
W 2016 r. zajął 1. miejsce w rankingu "Najseksowniejszy mężczyzna" według magazynu "Glamour".
W 2016 roku dołączył do kampanii "Give Up Clothes for Good", która ma celu zbiórkę zbędnych ubrań i ich odsprzedaż, by zebrać pieniądze na walkę z rakiem u dzieci i młodzieży.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych