Jane March 

Jane March Horwood

7,6
611 ocen gry aktorskiej
Jane March
Jane March Horwood urodziła się 20 marca 1973 roku w Londynie. Jej ojciec, mający angielsko - hiszpańskie pochodzenie, zajmował się nauczaniem w szkole średniej. Matka aktorki jest w połowie Chinką, w połowie Wietnamką.
Dość szybko  dostrzeżono urodę Jane. Pracę modelki zaczęła w wieku czternastu lat, dzięki udziałowi w lokalnym konkursie - "Become a Model". Nie przeszkodził jej nawet niewielki wzrost - 157 cm. Jej twarz często pojawiała się na okładkach wielu magazynów m. in. "Just Seventeen". Właśnie tam dostrzegł ją reżyser Jean-Jacques Annaud,  który postanowił powierzyć jej angaż w swoim filmie"Kochanek", opartym na powieści Marguerite Duras. Dzieło wywołało wiele kontrowersji, choćby ze względu na odważną erotykę. Pojawiły się nawet plotki, że Jane i jej partner z planu, Tony Leung Ka Fai, nie udawali, a uprawiali prawdziwy seks, co było nieprawdą. Po prawie dwóch latach aktorka znalazła się na planie kolejnej produkcji pt. "Barwy nocy". Chociaż scenariusz nie przypadł jej specjalnie do gustu, to przyjęła rolę, ponieważ jej partnerem miał być Bruce Willis. Obraz nie spotkał się ze zbyt entuzjastycznym odbiorem, a Jane otrzymała nominację do Złotej Maliny w kategorii "najgorsza aktorka". Jednak sceny erotyczne zapadły w pamięć wielu widzom, a magazyn "Maxim" uznał je za najlepsze tego typu w historii kina. March po raz kolejny czarowała swoją zmysłowością. Film okazał się dla niej ważny także ze względów prywatnych, gdyż zakochała się w jednym z producentów - Carmine Zozzora oświadczył się jej jeszcze w trakcie realizacji zdjęć. Wzięli szybki ślub, na którym świadkami byli Bruce Willis i Demi Moore. Jednak małżeństwo Jane rozpadło się po kilku latach. Aktorka dość nieregularnie pojawiała się na ekranie, a produkcje typu "Never Ever"czy "Prowokator" mało kto zapamiętał. Kolejna wersja przygód człowieka z dżungli "Tarzan i Zaginione Miasto", w której zagrała ukochaną tytułowego bohatera, również nie odniosła spektakularnego sukcesu. Podobnie było z takimi tytułami, jak: "Książę Ciemności: Prawdziwa historia Draculi", "Beauty and the Beast", "Moich pięć ostatnich dziewczyn" czy "The Sweeter Side of Life". Głośny debiut nie pociągnął za sobą zrobienia szybkiej kariery, jednak aktorka od czasu do czasu pojawia się na ekranach kin.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 20 marca 1973

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 157 cm

mąż Carmine Zozzora (14.06.1993 - 2001, rozwód)
Ma brata Jasona ur. w 1970.
W wieku 14 lat wygrała lokalny konkurs o nazwie "Become a Model".
Magazyn "Maxim" nazwał sceny seksu z jej udziałem w "Barwach nocy" za najlepsze w historii kina.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

widzialam ja w jednym filmie tylko. w "kochanku" (za to ile razy) i to byla milosc od pierwszego wejrzenia. cudowna Jane...dokladnie w moim typie. gdybym byla mezczyzna, zakochalabym sie w niej calkowicie i z tej platonicznej milosci umarla. jest piekna. w "kochanku" zagrala doskonale, tak calkowicie naturalnie. i...

Barwy nocy

użytkownik usunięty

Na początku myślałem ,że w Barwach nocy to jest Jessica Biel

ale bardziej wysmienita i pociagajaca gra, pod spodem zebralo sie stado zboczkow, ktorzy chyba nie widzieli nagiej dziewczyny. zalosne jest to.

Oglądałem ją niedawno w "Barwach nocy". Bardzo ładna aktorka i muszę przyznać, że zazdrościłem Bruce'owi Willis'owi w tych erotycznych scenach :)

...mówiąc po "piłkarsku" to ona najlepiej gra ciałem:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones