Jason Scott Lee 

7,1
2 373 oceny gry aktorskiej
Jason Scott Lee
Aktor urodzony w Los Angeles, syn Chinki i Chińczyko-Hawajczyka, wychowywany był na Hawajach. Ukończył college w stanie Kalifornia i tam zetknął się po raz pierwszy z aktorstwem. Zadebiutował niewielką rolą w komedii "Born in East L.A." (1987), póżniej jako Whitey był jednym z członków załogi w filmie "Powrót do przyszłości II" (1989) Roberta Zemeckisa, w roli Chińczyka zagrał w serialu TV "Wolf" (1989), był wietnamskim wojownikiem w telefilmie "Vestige of Honor" (1990). Pierwszą główną rolę -amerykańskiego Koreańczyka Johna poszukującego swoich korzeni zagrał w telefilmie "Amerykańskie oczy" (1991), a następnie w melodramacie "Map of the Human Heart" (1992) Vincenta Warda wystąpił w roli Eskimosa Avika zakochanego w Indiance. Jego egzotyczną urodę i sprawność fizyczną wykorzystali twórcy biografii filmowej Bruce'a Lee, legendarnego aktora-mistrza wschodnich sztuk walki w filmie "Dragon: The Bruce Lee Story" (1993) Roba Cohena, za którą zdobył nominację do nagrody MTV Movie. W kolejnym filmie "Rapa Nui" (1994) Kevina Reynoldsa zagrał Noro, polinezyjskiego księcia z Wyspy Wielkanocnej. W ekranizacji książki Rudyarda Kiplinga "Księga dżungli" (1994) Stephena Sommersa był idealnym wykonawcą roli Mowgliego, zagubionego w indyjskiej dżungli, o dziecięcej niewinności połączonej ze zwierzęcą zręcznością. Jest aktorem, który daje z siebie wszystko.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 19 listopada 1966

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 178 cm

żona Diana (od 2008)
Przygotowując się do roli w filmie "Smok: historia Bruce'a Lee", trenował pod okiem Jerry'ego Poteeta, byłego ucznia Bruce'a Lee.
Był brany pod uwagę do roli Liu Kang w filmie "Mortal Kombat", którą ostatecznie zagrał Robin Shou.
Studiował w Fullerton College (Fullerton, Kalifornia, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Autor biografii wygrał internety xd

w "Rapa Nui"...

Kilka jego ról zapadło mi w pamięć, ale najbardziej chyba Noro w "Rapa Nui"

Dobry aktor,znany z rożnych filmów.Ja najbardziej lubie go we filmie "Smok:Historia Bruca Lee". No i też w Księdze Dżungli pasował, jak i też za ciemny charakter "Galaktyczny wojownik", obcięty na łyso i ta paskudna gęba, grał twardziela.

Marzenie :-D

<za krótki><za krótki> ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones