Jeri Ryan 

Jeri Lynn Zimmerman

7,0
1 125 ocen gry aktorskiej
Jeri Ryan
Jeri Ryan urodziła się 22 lutego 1968 roku w Monachium (RFN, obecnie Niemcy). Jej ojciec był oficerem wojskowym, szybko przenieśli się do USA i osiedlili w Kentucky. W 1986 ukończyła Lone Oak High School w Paducah (Kentucky, USA), a następnie studiowała na Northwestern University. W 1989 została Miss Illinois, a w następnym roku zajęła czwarte miejsce w konkursie Miss America.

W 1984 roku zadebiutowała w telewizji epizodem w serialu "Who's the Boss?". Potem pojawiła się w innych produkcjach, m.in. "Matlock", "W pułapce czasu" czy "Kliencie". W 1991 zadebiutowała w filmie telewizyjnym "Nightmare in Columbia County". Przełom w jej życiu zawodowym nastąpił dopiero w 1997 roku. Otrzymała wówczas jedną z głównych ról w serialu "Mroczne niebo", a na ekrany kin wszedł film "Men Cry Bullets" z jej udziałem. Dostała też angaż w serialu "Star Trek: Voyager", który przyniósł jej nagrodę Saturna i Satelitę. 

W 2000 roku zagrała dziennikarkę w "Draculi 2000" i dołączyła do obsady serialu "Boston Public". W kolejnych latach pojawiła się w komedii "Do diabła z miłością" i produkcji telewizyjnej "Shark". W 2011 otrzymała jedną z głównych ról w serialu "Anatomia prawdy". Po zakończeniu jego emisji zrobiła sobie kilkuletnią przerwę. Wróciła w 2016 roku rolą w filmie klasy B - "Przetrwać w dziczy II: Serengeti". Później zagrała w "Bosch" i "Star Trek: Picard" (nominacja do Saturna).
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 22 lutego 1968

miejsce urodzenia: Monachium, RFN, (obecnie Niemcy)

wzrost: 173 cm

Saturn
Zdobyła 2 nagrody Saturn, inną nagrodę oraz 5 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie zamężna: 1. Jack Ryan (15.06.1991 - 27.08.1999, rozwód), syn Alex (ur. 15.08.1994); 2. Christophe Eme (od 16.06.2007), córka Gisele Lynn Eme (ur. 02.03.2008)
Została Miss Illinois w 1989.
W 1990 zajęła czwarte miejsce w konkursie Miss America Pageant.
W 1990 roku ukończyła studia teatralne na Uniwersytecie Northwestern w Evanston (Illinois, USA) otrzymując tytuł licencjata.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Dla mnie również pozostanie na zawsze w pamięci jako 'Seven of Nine' - bez niej ST VOY straciłby nieprawdopodobnie. Moim skromnym zdanie zdecydowanie nie dotrwałby do siódmego sezonu i serial bez Jeri skończyłby się max po 4 sezonie ;)

Wróciła i mimo 51 lat w metryce, niczego jej nie brakuje ;-)

Seven of Nine' -a już było nudno a już miałem przestać wyczekiwać na każdy odcinek (wtedy niestety po niemiecku ) a tu bum wchodzi borg i zmienia wszystko . Gratuluje roli została dla mnie na zawsze siedem

Uwielbiam ją za Boston Public. Świetna rola, sliczna i charyzmatyczna kobieta. Bardzo się cieszę, że gra w Anatomii Prawdy, bo dawno jej nie widziałam, a ten serial też jest fajny.

Pamiętam w tamtych czasach jeszcze w akademiku oglądamy sobie jak zawsze kolejny odcinek Voyagera z lichym dubingiem, już było w sunie ciekawie, gdy wkroczył Borg, a tu nagle wchodzi ona w tym swoim obcisłym kostiumiku. To było objawienie. Od razu pchnęła ten serial do 10 worp.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones