postać

Sonya Blade

Mortal Kombat (1995) NetherRealm Studios
Sonya Blade

Generał Sonya Blade jest żołnierką Sił Specjalnych w serii gier "Mortal Kombat". Jest jedną z oryginalnych postaci pierwszej gry "Mortal Kombat" z 1992 roku. Sonya jest bardzo wyemancypowaną i niezłomną kobietą, która bardzo troszczy się o życie swoich przyjaciół i towarzyszy. Jej głównym celem w grach jest dorwanie przywódcy Black Dragon, Kano, który zamordował jej byłego partnera i reprezentuje wszystko, czym Sonya pogardza. W późniejszych grach w tej misji pomaga jej zwierzchnik Jax Briggs. Podczas wydarzeń z nowej linii czasowej Sonya jest w związku z Johnnym Cage'em.

Sonya ma umiejętność strzelania i manipulowania różową energią (w "Mortal Kombat X" ta zdolność nie wydaje się wywodzić z magii, lecz jest bardziej efektem użycia zaawansowanej broni), a także uzyskania tymczasowego lotu (lub zdolności manewrowania w powietrzu). Jej waleczne możliwości są ogromne – nie dość, że jest szalenie zwinna, to także zabójczo efektywna. Dzięki treningowi Sił Specjalnych jest bardzo szybka w walce za sprawą morderczych kopnięć i uderzeń. Część jej ruchów też wyraźnie inspirowana technikami gimnastycznymi Jej postać została oparta na aktorce i mistrzyni sztuk walki Cynthii Rothrock.

Więcej Mniej
świat Mortal Kombat twórcy Ed Boon, John Tobias data powstania 1992
Mortal Kombat
Zwiastun nr 1 (polski) 2:24
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge
Zwiastun nr 1 1:55
Mortal Kombat 11
Zwiastun nr 18 (polski) 2:42

Cassie Cage

Cassandra Carlton Cage
7 wspaniałych
7 wspaniałych Najlepsze filmowe fatalities
Sonya Blade jest zastrzeżonym znakiem towarowym i Mortal Kombat jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.