John Cazale

John Holland Cazale

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/8261/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":5486,"rate":8.319176084578928,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/8261/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":9,"desc":"ocena","profession":"występów osoby"}}]
8,3
5 486 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby John Cazale
  • Zagrał w 6 filmach, ale jakich! To aż przerażające, co za niespotykaną intuicję i szczęście miał ten facet. 4 arcydzieła. Pozostałych dwóch nie znam.

• TMontana Ja nie oglądałem tylko jego pierwszego filmu. W całej reszcie genialne role. Zgadzam się, że miał szczęście przy wyborze ról ale przede wszystkim ogromny talent.

• Arczet Też nie widziałem tego pierwszego, ale prawie nikt nie widział :)
    Należy zwrócić uwagę że grał tylko role drugoplanowe, szkoda że głównej roli nie otrzymał.Tylko że jego boczne role są świetne.

• None200 Szkoda;(

• Arczet Gość zanim zaczął gdziekolwiek grać poznał Ala, on załatwił mu dobre role.
    Co oczywiście nie zmienia faktu że świetnie grał.

• TMontana -> TMontana.Chyba mamy podobne upodobanie =)

• TMontana Kojarzę go od dłuższego czasu, ale dopiero teraz pierwszy raz wszedłem na jego profil. Masakra. Obejrzałem 4 filmy, w których zagrał i średnia ocena to 10. Jeszcze czekam tylko na "Rozmowę".

• TMontana Zagrał w niewielu filmach, ponieważ młodo umarł, zwróćcie uwagę. Zmarł na raka w tym samym roku, w którym do kin wszedł "Łowca jeleni" (1978) i nawet nie doczekał premiery. Wielka strata, ten aktor mógłby jeszcze dokonać wielu wybitnych rzeczy, gdyby dane mu było pożyć dłużej.
    R.I.P. John Cazale [*]

• HrabiaCagliostro Cholera, racja. Był dopiero po czterdziestce, mógł zagrać jeszcze w tylu świetnych filmach.Szkoda, że nie zdążył...

• TMontana Nie wiem czy szczęściem jest granie w 3 filmach tegoz samo rezysera (mowię tu u copolli). Moim zdaniem coppola dostrzegł w nim geniusza, a że jest świetnym reżyserem to nakręcił z nim kolejne filmy

• TMontana Oprócz filmów Copolli to jeszcze świetne Pieskie Popołudnie Lumet ' a oraz Łowca Jeleni.

U mnie filmy w których zagrał mają średnią 9.3 !!!

• RealKalps Ja obejrzałem z nim 5 filmów i u mnie ma średnią 9.6, bardzo dobry aktor, przyjaźnił się z Pacino (nie jestem pewien, ale to właśnie chyba Pacino polecił go Coppoli). Szkoda człowieka, dziś miałby urodziny.

• TMontana Ten gościu to jakiś fenomen. Chyba nie ma drugiego aktora, który trzymałby taki poziom i nie zagrał w żadnym 'gniocie'. Najbardziej podobał mi się jako 'Sal' przy napadzie na bank, był w tym filmie najbardziej obojętnym człowiekiem na świecie, a to też trzeba umieć zagrać.

• TMontana Ależ Rozmowa też jest arcydziełem