John WilliamsI

John Towner Williams

8,8
28 961 ocen muzyki
powrót do forum osoby John Williams

Najlepszy kompozytor filmowy w historii kinematografii.

Rtly

Ennio Morricona jest największy a później Williams. Potem Alfred Newman, Alan Menken, Max Steiner, Hans Zimmer i cała reszta.

DziurawaMarysia

*Morricone

DziurawaMarysia

Czemu zapomniałeś o Jerrym Goldsmithicie ?!

rusekolsztyn

Bo wymieniłem po prostu kilku na szybko, którzy mi przyszli do głowy.

DziurawaMarysia

Badalamenti, Poledouris, Vangelis i Marco Beltrami.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Alfred_Hugecock

Jedno spojrzenie w twoją aktywność mówi samo za siebie - jakiś kompleks do Spielberga masz skoro dla ciebie wszystko i wszyscy, którzy z nim współpracują od Williamsa po Toma Hanksa muszą dostać 1/10.

rusekolsztyn

Nie lubię Spielberga ogólnie, jedynie Szczęki i trzy Indiany są ok. A Tom Hanks jest przeciętny i gra w ckliwych, pełnych patosu i udawanych łez filmach. No nie moja bajka.

Rtly

Może bez przesady, ale na pewno jest jedną z kluczowych postaci współczesnej muzyki filmowej. Jego twórczość w mojej ocenie jest bardzo charakterystyczna i rozpoznawalna (wręcz powtarzalna, co jednocześnie jest jej największą wadą, jak i zaletą). Cała saga I-VI Gwiezdnych Wojen to istne arcydzieło, z kolei Szeregowiec Ryan to jego największa wpadka, ale jak mawiał klasyk: Nikt nie jest doskonały...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones