Julie Benz 

Julie Marie Benz

7,0
4 226 ocen gry aktorskiej
Julie Benz
Julie Benz urodziła się 1 maja 1972 roku w Pittsburghu w USA. Jej ojciec jest chirurgiem. Julie zaczęła uprawiać łyżwiarstwo figurowe w wieku 3 lat. Wzięła udział w Mistrzostwach U. S. w 1988 roku, jej partnerem był David Schilling. Ma starsze rodzeństwo: brata Jeffreya i siostrę Jennifer, którzy również uprawiali tę dyscyplinę.
Od maja 1998 roku jest żoną Johna Kassir, także aktora.
Aktorka dorastała w Murrysville w Pensylwanii, chodziła do Franklin Regional High School, później uczęszczała do New York University.
W 1989 roku jej kariera łyżwiarska dobiegła końca, Julie rozpoczęła pracę w lokalnym teatrze. Otrzymała rolę w spektaklu "Street Law". Po ukończeniu studiów, Benz przeniosła się do Los Angeles, by rozwinąć karierę aktorską. Początkowo dostawała niewielkie role telewizyjne, np. w serialu "Świat według Bundych", w filmie "Oczy Szatana" (1990) czy w serialu komediowym "Krok za krokiem". Następnie były występy w serialach, między innymi w "Diagnoza morderstwo", "Wysoka fala", "Sliders". W 1996 roku aktorka starała się o tytułową rolę w "Buffy: Postrach wampirów", jednak przegrała na rzecz Sarah Michelle Gellar. Ostatecznie wystąpiła w kilku odcinkach w roli Darli - wampirzycy. W 1998 roku zagrała w serialu komediowym "Zapytaj Harriet", gościnnie wystąpiła w serialu "Diabli nadali" oraz w "Roswell: W kręgu tajemnic" jako Kathleen Topolski. Pojawiła się w ponownie jako Darla w serii "Anioł Ciemności" - spin-off serialu "Buffy...". Następnie zagrała w nagrodzonym Emmy miniserialu "Wybrańcy obcych" w 2002 roku, później gościnnie w serialach kryminalnych: "CSI: Kryminalne zagadki Miami", "Agenci NCIS". Jednak to rola Rity Bennett w słynnym serialu "Dexter" (2006) okazała się przełomowym momentem w jej karierze. Ta kreacja przyniosła jej nagrodę Międzynarodowej Akademii Prasowej - Satelitę, w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa w miniserialu, serialu lub filmie telewizyjnym. Dzięki tej kreacji Sylvester Stallone wybrał ją do jednej z ról w czwartej części przygód Rambo - "John Rambo" (2008).
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1 maja 1972

miejsce urodzenia: Pittsburgh, Pensylwania, USA

wzrost: 163 cm

Saturn
Zdobyła Saturn, inną nagrodę oraz 2 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie zamężna: 1. John Kassir (30.05.1998 - 05.2008, rozwód); 2. Rich Orosco (od 05.05.2012)
Julie przez 14 lat trenowała jazdę figurową. W 1988 roku na Mistrzostwach Juniorów z Davidem Schillingiem byli 13 parą taneczną Ameryki.
Brała udział w castingu do roli Kendall Hart w operze mydlanej "Wszystkie moje dzieci", jednak ostatecznie tą rolę zagrała Sarah Michelle Gellar.
Miała grać Matty Jensen w "West of Brooklyn", została jednak zastąpiona przez Natalię Livingston.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones