Kate Bosworth I

Catherine Ann Bosworth

6,9
6 468 ocen gry aktorskiej
Kate Bosworth I
W przeciwieństwie do odtwarzanych przez siebie postaci telewizyjnych i kinowych znanych jako "townies", Kate Bosworth spędziła większość swojego dzieciństwa w różnych miastach i stanach. Mając 6 lat przeniosła się z rodzicami do San Francisco, potem do Connecticut (w wieku 9 lat) i Cohasset mając lat 14. Właśnie wtedy 14-letnia Kate, mistrzyni w jeździe konnej, dowiedziała się o castingu do filmu o koniach. W ten sposób Bosworth trafiła na odbywający się w Nowym Jorku casting do filmu Roberta Redforda "Zaklinacz koni" (1998). Biorąc udział w castingu nie liczyła na zdobycie roli, chciała jedynie przekonać się, w jaki sposób odbywa się tego typu przedsięwzięcie. Tymczasem zdobyła rolę przyjaciółki głównej bohaterki oraz szansę pracy z aktorem (oraz jednocześnie reżyserem filmu) Redfordem. Jej poprzednie doświadczenia aktorskie to śpiewanie w czasie targów w Kalifornii oraz gra w przedstawieniu "Annie".
W obawie przed tym, aby sława nie zabrała jej dzieciństwa, Kate zrobiła sobie 18-miesięczną przerwę, zanim znów pomyśała o grze w filmie. W 2000 roku zdobyła rolę niegrzecznej siostry w "The Newcomers" oraz wystąpiła w filmie Denzela Washingtona "Remember the Titans" (2000).
W wolnym czasie Kate udziela się charytatywnie w różnego rodzaju organizacjach, m.in. w programie pomocy dzieciom niepełnosprawnym uczącym się jazdy konnej.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 2 stycznia 1983

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 165 cm

mąż Michael Polish (od 31.08.2013)
Jest mistrzynią w jeździe konnej.
Wystąpiła w następujących reklamach:
- 2002 r. - ubrania firmy GAP;
- 2005 r. - kosmetyków Revlon FabuLash Mascara;
- 2008 r. - dżinsy Calvin Klein, torebki damskie firmy Coach;
- 2012 r. - kosmetyki marki SK-II, świąteczna kolekcja ubrań marki Topshop.
W 2002 roku pojawiła się w teledysku Lenny'ego Kravitza "If I Could Fall in Love".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych