Juno Temple 

Juno Violet Temple

7,4
13 138 ocen gry aktorskiej
Juno Temple
Juno Temple urodziła się 21 lipca 1989 roku w Londynie. Jej rodzicami są producentka Amanda Pirie oraz reżyser Julien Temple. Swoje niecodzienne imię zawdzięcza wizycie rodziców w Wielkim Kanionie, gdzie stojąc na wzgórzu szlaku Cape Final dowiedzieli się, że miejsce to nazywane jest świątynią Juno, na cześć królowej bogów i żony boga niebios: Jowisza (ang. Jupiter). Będąca w ciąży Amanda, postanowiła tak właśnie nazwać swoją córkę.

Pierwsze 4 lata życia, Juno spędziła w Stanach Zjednoczonych, dokąd przeprowadzili się jej rodzice. Później rodzina powróciła jednak do Wielkiej Brytanii i osiedliła się w Somerset.

Po raz pierwszy Juno zainteresowała się filmem w wieku 4 lat, kiedy ojciec pokazał jej "Piękną i Bestię", francuskiego reżysera Jeana Cocteau. Swój pierwszy kontakt z prawdziwą produkcją dziewczynka miała natomiast w wieku lat 9, kiedy Julien wziął ją na plan swojego filmu "Vigo" i nakręcił z nią kilka ujęć, które jednak nie znalazły się w ostatecznej wersji filmu. Za jej oficjalny debiut uznaje się więc występ w innym filmie ojca, a mianowicie "Pandaemonium". 11-latka pojawiła się tam w epizodycznej roli Emmy Southey.

W późniejszym okresie nastolatka poświęciła się edukacji, uczęszczając do szkół z internatem: King's College w Taunton, a następnie Bedales w Hampshire, którą ukończyła z dobrymi, acz nie rewelacyjnymi wynikami. W wieku 15 lat była już zdecydowana i zdeterminowana, by zostać aktorką.

Przełom nastąpił w 2006 roku, kiedy świetnie zaprezentowała się na castingu do filmu "Notatki o skandalu" i reżyser, Richard Eyre, postanowił powierzyć jej rolę córki głównej bohaterki, granej przez Cate Blanchett. W filmie wystąpili także m.in. Judi Dench oraz Bill Nighy, więc Juno miała okazję współpracować z czołowymi gwiazdami Hollywood. Po tym sukcesie jej kariera nabrała tempa. Młoda aktorka przeniosła się na stałe do Los Angeles i zagrała (głównie role drugoplanowe) w kilku dużych produkcjach, takich jak "Pokuta", "Kochanice króla", "Mr. Nobody", czy "Mroczny Rycerz powstaje".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 21 lipca 1989

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 157 cm

BAFTA
Zdobyła BAFTA, 2 inne nagrody oraz 10 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Jej rodzicami są Julien i Amanda Temple.
Wystąpiła w teledysku "Milkmaid" grupy Kid Harpoon.
Ma dwóch młodszych braci: Leo i Felixa.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ona jest znakomita, ma urodę, talent i przede wszystkim charyzmę dzięki której chce się ją oglądać! Hollywood nie może zmarnować jej potencjału!

Przypomina mi trochę Megan Follows w trakcie grania Ani Shirley:)
Dobrze zapowiadająca się młoda aktorka, oby takich więcej!

Bardzo mi się podoba ta aktorka, ma w sobie coś sensualnego, powabna a nie wulgarna uroda.

Angażują ją w tak małych rolach. W "Mrocznym Rycerzu" wolałbym przez większą część filmu widzieć
na ekranie ją niż mdłą Anne Hathaway. Mam nadzieję że w "Sin City" i "Maleficent" będzie jej więcej.
W niezależnych produkcjach i kinie niskobudżetowym sprawdza się znakomicie.

cholera ona tam kradnie kazdy moment, niesamowita jest, najlepsza rola w serialu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones