Justin Kirk I

7,3
1 359 ocen gry aktorskiej
Justin Kirk I
Urodzony w Salem w Oregonie, Justin Kirk dorastał w Union w stanie Waszyngton. Tam uczęszczał do szkoły podstawowej na terenie rezerwatu Indian. Kiedy miał zaledwie 3 lata, wiedział już, że chce poświęcić się aktorstwu, a w wieku 7 lat zadebiutował w sztuce lokalnego college'u. Jako dwunastolatek przeprowadził się z matką do Minneapolis w Minnesocie, gdzie uczył się w szkole średniej i jednocześnie uczęszczał do Children's Theater School.
Po ukończeniu szkoły Kirk przeniósł się do Nowego Jorku i zapisał się do szkoły teatralnej Circle in the Square na Broadwayu, gdzie ukończył dwuletni kurs aktorstwa. Wkrótce zadebiutował na Broadwayu w sztuce "Any Given Day", wystawianej w Longacre Theater. Wtedy porzucił pracę jako goniec w hotelu Royalton. Po debiucie Kirk wystąpił w sztuce "Love! Valour! Compassion!", za którą otrzymał nagrodę Obie za wyróżniającą się kreację aktorską. Zagrał również w filmowej adaptacji tej sztuki. Za rolę w "Old Wicked Songs", gdzie zagrał geniusza fortepianu, został nagrodzony Back Stage West Garland Award. Pojawił się również w "June Moon" z Drama Department, trupą teatralną, której jest współzałożycielem.
W telewizji zadebiutował w serialu "Jack & Jill". W 2003 r. wystąpił w miniserialu Mike'a Nicholsa "Anioły w Ameryce" i za swoją rolę otrzymał nominacje do Emmy, Satelity oraz nagrody Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych. Wraz z Mary-Louise Parker, która również występowała w "Aniołach...", gra obecnie w serialu "Trawka". W 2007 r. za rolę w tym serialu został wyróżniony nominacją do Złotego Globu.
Kirk dzieli swój czas pomiędzy Nowym Jorkiem i Los Angeles.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 28 maja 1969

miejsce urodzenia: Salem, Oregon, USA

wzrost: 185 cm

Satelita
Zdobył Satelita, 1 inna nagroda i 7 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Uczył sie w Children's Theatre School w Minnesocie.
Uczęszczał do szkoły średniej w Nowym Jorku. Tam też ukończył dwuletni kurs aktorstwa w Circle in the Square.
Występował w zespole o nazwie The Dimestore Darlings, gdzie śpiewał i grał na gitarze.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Jeden z najbardziej niedocenionych aktorów. Nie wiem dlaczego? Ma wszystko. I urodę, i charyzmę, i technikę. Za każdym razem, gdy go widzę, nie potrafię o nim zapomnieć. Dlaczego więc nie wymieniają go obok De Niro i Pacino?

  2
  • Rewelacyjny w "Aniołach..." i wcale nie gorszy w "Trawce"!
   Dlaczego on jeszcze nie zrobił kariery w hollywood?

  • .....w mniej znanym "Love! Valour! Compassion!" - tutaj wspaniale zagrał niewidomego geja.Dla wielbicieli tego aktora - pozycja obowiązkowa.

   1
   • Nie będę się tu wypowiadać na temat jego talentó aktorskich..Za to powiem że jest SUPER przystojny.."Trawkę" zaczełam oglądać z jego powodu....dla niego....mhmmm

   • jest głownym bohaterem nowego serialu nbc Animal practice.
    http://www.youtube.com/watch?v=nJXGIpy2nJ4

    Już uwielbiam za małpkę ;) zwiastun wygląda ciekawie