Rose McIver 

Frances Rose McIver

8,0
3 789 ocen gry aktorskiej
Rose McIver
Frances Rose McIver przyszła na świat 10 października 1988 roku w Auckland, w Nowej Zelandii. Dorastała na przedmieściach Titirangi wraz z bratem, Paulem w rodzinie Ann i Johna George'a Whitfielda McIverów. Jej ojciec jest fotografem, natomiast matka zajmuje się ceramiką artystyczną.
 
Kiedy miała 2 lata, wystąpiła  w reklamie telewizyjnej. Rok później znalazła się w obsadzie nagrodzonego Oscarem filmie "Fortepian". Rose pojawiła się w tle kilku scen - częściach sztuki teatralnej, gdzie wraz z innymi dziewczynkami była przebrana za aniołka.

Niedługo potem zagrała w trzech filmach telewizyjnych z serii "Herkules": "Herkules w labiryncie Minotaura", "Herkules w królestwie podziemi" i "Herkules i Amazonki", a w 1999 roku w spin-offie - "Xena: Wojownicza księżniczka", za ten występ otrzymała nagrodę "TV Guide NZ Television Awards".

W czasie wolnym od grania w produkcjach, Rose uczęszczała na lekcje baletu i jazzu. Ponadto do jej hobby należy bieganie i pisanie, do tego ostatniego zajęcia zainspirowali ją: John Steinbeck, Wally Lamb oraz Franz Kafka.

Po ukończeniu Avondale College została zaangażowana do serialu "Maddigan's Quest", gdzie wcieliła się w główną bohaterkę - Garland. Za ten występ została uhonorowana nominacją do nagrody "Air New Zealand Screen Awards". W 2009 roku dołączyła do obsady produkcji  Petera Jacksona, "Nostalgia anioła" - filmowej adaptacji nagradzanej i najlepiej sprzedawanej powieści w 2002 roku autorstwa Alice Sebold. Aktorka wcieliła się w postać Londsey, młodszej siostry głównej bohaterki. Po zakończeniu pracy na planie filmu rozpoczęła naukę na Uniwersytecie w Auckland na wydziale psychologii, antropologii i lingwistyki. Zrezygnowała jednak ze studiów i przeniosła się do Wellington wraz ze swoim chłopakiem Benjaminem Housemanem.

Na początku 2010 roku wystąpiła w sztuce teatralnej "That Face" w Auckland, a niedługo potem przeniosła się do Los Angeles, gdzie kontynuowała karierę aktorską. Wkrótce została zaangażowana do popularnego serialu stacji ABC - "Dawno, dawno temu", w którym zagrała Dzwoneczka. Mimo że aktorka wystąpiła w kilku odcinkach, zyskała pochlebne opinie i oddanych fanów.

W marcu 2014 roku otrzymała główną rolę w "iZombie". Praca na planie rozpoczęła się rok później, a niedługo po premierze serial przedłużony został na kolejny sezon. Aktorka wcieliła się w postać Liv Moore - tytułowej zombie.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 20 października 1988

miejsce urodzenia: Auckland, Nowa Zelandia

wzrost: 162 cm

Ma starszego brata Paula.
W 2006 roku ukończyła Avondale College w Auckland (Nowa Zelandia).
Wystąpiła w następujących teledyskach:
- 2015 r. - "Demon Days (Do It All Again)" i "Ordinary Life" - Wild Wild Horses;
- 2016 r. - "Heartlines" - Broods.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych