Katarzyna Pakosińska 

7,8
84 oceny występów osoby
Katarzyna Pakosińska

Artystka kabaretowa, dziennikarka, aktorka i konferansjerka. Współzałożycielka i była członkini Kabaretu Moralnego Niepokoju. Jest absolwentką warszawskiego Liceum Sztuk Plastycznych oraz Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Po studiach uczęszczała również do dwuletniego studium dziennikarskiego. Następnie przez sześć lat była dziennikarką oraz wydawcą programów w TV POLONIA. Współpracowała również z radiową Trójką.
Oprócz licznych występów estradowych ma na swoim koncie role filmowe (m.in. "Deborah", reż. R. Brylski), teatralne (m.in. "Historia Manon Lescaux" reż W. Siemion), także spektakle telewizyjne ("Klimaty" reż. M. Łazarkiewicz). Jest autorką i współproducentką serialu dokumentalnego "Tańcząca z Gruzją" pokazywanego w 2009 roku w TVP oraz w gruzińskiej telewizji publicznej w 2015.
Jako konferansjerka prowadziła najważniejsze wydarzenia w Polsce (m.in KFPP Opole, Nagrody Ministra Kultury). Dwukrotnie nominowana do tytułu Mistrz Mowy Polskiej. Bierze udział w licznych akcjach charytatywnych, jest jedną z ambasadorek organizacji Kwiat Kobiecości. 
Szerokiej publiczności znana z bezpretensjonalnego uśmiechu i miłości do Gruzji. Prywatnie miłośniczka muzyki, podróży i czekolady.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 9 kwietnia1972

miejsce urodzenia: Milanówek, Polska

dwukrotnie zamężna: 1.Tomasz (rozwód), córka Maja Antonina (ur. 26.12.2003), 2. Irakli Basilaszwili (od 08.2017)
W latach 1996 - 2011 współtworzyła Kabaret Moralnego Niepokoju.
Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim w Warszawie (Polska).
Wystąpiła w następujących kampaniach reklamowych:
- 2010-2013 r. - usługi telekomunikacyjne UPC Polska;
- 2012 r. - kampania społeczna Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości pt. "Piękna, bo zdrowa" promująca regularne przeprowadzanie badań cytologicznych (wraz z Adą FijałAleksandrą MikołajczykBeatą SadowskąIdą Karpińską, Anną DereszowskąMają Hirsch i Natalią Lesz);
- 2014 r. - kampania społeczna Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości pt. "Piękna, bo zdrowa" promująca regularne przeprowadzanie badań cytologicznych (wraz z Małgorzatą Foremniak, Mają Hirsch, Violettą Kołakowską i Idą Karpińską).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych