Agata Kulesza 

7,2
69 726 ocen gry aktorskiej
Agata Kulesza
Na ekranie zadebiutowała w 1993 roku w obrazie "Goodbye Rockefeller". W 1994 roku ukończyła z wyróżnieniem PWST w Warszawie. Popularność zdobyła dzięki serialom "Pensjonat pod Różą"i "Hela w opałach". Rzeszę wielbicieli zdobyła wygrywając 8 edycję polskiego "Tańca z Gwiazdami" i przekazując nagrodę Porsche na Wielką orkiestrę świątecznej pomocy. Za tytułową kreację w dramacie "Róża" Wojciecha Smarzowskiego otrzymała nagrodę Orła, stając się jedną z najpopularniejszych aktorek w kraju.

Światowy rozgłos przyniosła jej rola Wandy Gruz w "IdziePawła Pawlikowskiego. Razem z reżyserem i partnerującą jej na ekranie Agatą Trzebuchowską, pojawiła się w Los Angeles, zdobywając pierwszego w historii Polskiego kina Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny. Mężem aktorki jest operator Marcin Figurski, a bliską przyjaciółką, piosenkarka Katarzyna Nosowska. Na co dzień Agatę Kuleszę można zobaczyć na deskach warszawskiego Teatru Ateneum.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 27 września 1971

miejsce urodzenia: Szczecin, Polska

wzrost: 164 cm

Orzeł
Zdobyła 4 nagrody Orzeł, 8 innych nagród oraz 15 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Marcin Figurski (2006 - 2020, rozwód), córka Marianna (ur. 1997)
W 1994 roku ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (obecnie Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Polska).
Wystąpiła w następujących reklamach:
- 2012 r. - 2013 r. - ING Bank Śląski "Albo oszczędzamy naprawdę, albo nam się wydaje";
- 2014 r. - magazyn "Uroda Życia";
- 2018 r. - kampania społeczna przeciwko działaniom zbrojnym w Syrii pt. "Make Films Not War" (wraz z Marią SadowskąBartoszem KonopkąMagdaleną PopławskąDawidem OgrodnikiemMichałem ŻurawskimAleksandrą PopławskąJanem HoloubkiemRadosławem ŁadczukiemBodo Koxem i Ewą Błaszczyk).
Wystąpiła w następujących teledyskach:
- 2013 r. - "Simlock" - Beneficjenci Splendoru;
- 2016 r. - "Jestem tego wart" - Paweł Domagała, "2015" - Hey;
- 2020 r. - "Więzień" - Sebastian Fabijański i Sonia Bohosiewicz.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

i co z tego? gra na bardzo dobrym poziomie i jak sama mówi nie może się naciągać bo twarz aktorki musi być ruchoma, a niewiele jest dzisiaj aktorów stawiających na ten "szczegół"

polskich aktorek, znajdzie się w każdej roli.

Co wyjście przed kamerę, to miazga. Jak nie "Ida", to lekarka w "Służbach specjalnych". Ona by w Hollywood skasowała te wszystkie mdłe lafiryndy. Gdyby tylko tam mogła regularnie grać i znała biegle angielski.

Myślałem że ona juz jest koło 49/52 nie wygląda na te swoje ale trzeba przyznać że to jedna z czołowych polskich aktorek

Jej aktorstwo zwyczajnie miażdży !!!. Pozamiatane i tyle w temacie.