Keith Carradine 

Keith Ian Carradine

7,3
3 076 ocen gry aktorskiej
Keith Carradine
Amerykański aktor, reżyser, kompozytor Keith Ian Carradine urodził się 8 sierpnia 1949 roku w San Mateo, w stanie Kalifornia. Jest synem znanego aktora John'a Carradine i aktorki Soni Henius Sorel. Ma dwóch braci: starszego o dwa lata Christopher'a, który z zawodu jest architektem oraz młodszego o pięć lat Robert'a - zawodowego aktora. Ze strony ojca ma również przyszywanych braci: Bruce'a - z zawodu aktor i David'a, który jest piosenkarzem, aktorem i pisze teksty do piosenek. Ich matką jest Ardanelle McCool Cosner. Kiedy Keith miał 7 lat, jego rodzice rozwiedli się. Ojciec ożenił się po raz trzeci z aktorką Doris Rich.

Studiował teatr na Colorado State University w Fort Collins, w stanie Colorado. Jednak po trzech miesiącach porzucił naukę w szkole. W 1969 roku pojawił się na scenie Broadway'u w obsadzie musicalu "Hair". Na dużym ekranie debiutował w 1971 roku w dwóch westernach - jako kowboj u boku Warren'a Beatty i Julie Christie w "McCabe i Pani Miller" Robert'a Altman oraz w hollywoodzkiej produkcji "Gunfight, A" Lamont'a Johnson z Kirkiem Douglas. Upór i talent aktorsko-muzyczny sprawiły, że za rolę Tom'a Frank w musicalu Robert'a Altman "Nashville" (1975), gdzie zaśpiewał piosenkę "I'm Easy", otrzymał Oscara i Złoty Glob.

W jednym filmie wojennym Ridley'a Scott "Pojedynek" (1977) w jednej z ostatnich kwestii wypowiada znaczące słowa, w których buntuje się przeciw sposobowi narzucania swojego pojęcia honoru przez przeciwnika.

Zwrócił się także ku małemu ekranowi i tutaj także odnosił sukcesy. Postać J.J. w teledramacie "Half a Lifetime" (1986) Daniel'a Petrie przyniosła mu nominację do nagrody CableACE. We włosko -tunezyjskim telewizyjnym dramacie kryminalnym "Śledztwo" (1987), w reżyserii wenezuelskiego reżysera Damiano Damiani zagrał Tito Valerio Taurus, specjalnego wysłannika cesarza Tyberiusza z Rzymu, który prowadzi śledztwo w sprawie procesu i ukrzyżowania Chrystusa. Otrzymał wraz z całą obsadą nagrodą Brązowego Kowboja za rolę Vern'a Kidston w westernie "Last Stand at Saber River" (1997) z Tom'em Selleck. Powodzeniem cieszył się także kryminał telewizyjny "Przeczucie zbrodni: Hotelowi zakładnicy" (1999) Hal'a Needham, gdzie zagrał postać mordercy.

Na swoim koncie ma także nagrane albumy rockowe: "I'm Easy" (1976), "Lost & Found" (1978), "Little Miss Sure Shot: The Story of Annie Oakley" (1995) oraz płytę dla dzieci "Annie Oakley" (1992).

16 listopada 1970 roku w Nowym Jorku urodziła się jego córka Martha Plimpton, której matką jest aktorka Shelley Plimpton. Od 1982 był w stałym związku z Sandrą Will. Mają syna Cade'a Richmond (ur. 1982) oraz córkę Sorrel (ur. 1985).

więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 8 sierpnia 1949

miejsce urodzenia: San Mateo, Kalifornia, USA

wzrost: 185 cm

dwukrotnie żonaty: 1. Sandra Will (06.02.1982 - 11.05.2000, rozwód), 2 dzieci: syn Cade Richmond (ur. 19.07.1982) i córka Sorel Johannah (ur. 18.06.1985); 2. Hayley DuMond (od 18.11.2006)
Aktorka Martha Plimpton jest jego córką ze związku z Shelley Plimpton.
David i Robert Carradine są jego braćmi.
Wystąpił w teledysku Madonny "Material Girl".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Dlaczego Deadwood nie ma w jego filmografii?

W dziale "nagrody" warto dodać, że dostał Oscara. Co prawda nie za rolę filmową, a za piosenkę do filmu Nashville, ale jednak to ważna informacja. Choć aktorem również jest niezłym, wyrazistym.
Poza tym muszę dodać, że trudno mi o nim powiedzieć: "przystojny", za to "fascynujący" - bez problemu.

Naprawdę bardzo przystojny mężczyzna. O ile się nie mylę, grał w teledysku Madonny "Material Girl". To jego spojrzenie...:)

W tym filmie był genialny, ale później już niespecjalnie

Bardzo dobry w serialu Dexter. Świetny, wyrazisty aktor.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones