Kerry Fox I

Kerry Lauren Fox

7,0
1 092 oceny gry aktorskiej
Kerry Fox I
Kerry Fox zyskała rozgłos dzięki niezwykłej grze w słynnym filmie "Anioł przy moim stole" w reżyserii Jane Campion, w którym wcieliła się w postać młodej Janet Frame. Znakomity film, wspaniała rola. Film gościł również na ekranach kin polskich.

Brała następnie udział w filmach "The Last Days of Chez Nous" Gillian Armstrong i "Friends" Elaine Proctor. Wystąpiła także w debiucie reżyserskim Danny'ego Boyle'a "Płytki grób", gdzie zagrała współlokatorkę Ewan'a McGregora i Christophera Ecclestona (wraz z nimi znalazła w wynajętym mieszkaniu walizkę pełną pieniędzy). Film również był wyświetlany w naszych kinach. Zagrała u boka Sama Neilla w filmach Country Life (1994) i Rainbow Warrior (1993). W filmie "Aleja snajperów" [97] Michaela Winterbottom'a zagrała u boku Woody Harrelsona i Marisy Tomei.

Wystąpiła też w licznych filmach i serialach telewizyjnych, między innymi w "Mr Wroe's Virgins" w reżyserii Danny'ego Boyle'a, "A Village Affair", "Saigon Baby" i "The Affair". Z filmów, które nakręciła w ostanim okresie największe zainteresowanie wzbudził dramat erotyczny "Intymność" [01] Patrice'a Chéreau.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 30 lipca 1966

miejsce urodzenia: Wellington, Nowa Zelandia

wzrost: 171 cm

Srebrny Niedźwiedź
Zdobyła Srebrny Niedźwiedź, inną nagrodę oraz 4 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Alexander Linklater, 2 synów
Jej mąż Alexander Linklater jest dziennikarzem i autorem.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych