Taylor Daniel Lautner

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/284307/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":10174,"rate":6.969038726164734,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/284307/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":19,"rate":6.526315789473684,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,0
10 174 oceny gry aktorskiej
Taylor Lautner
Taylor urodził się w Grand Rapids w Michigan, jako syn Debory i Dana Lautnera. Zaczął trenować karate w wieku sześciu lat w Fabiano Karate School w Holland, w Michigan. Został szybko zaproszony do trenowania z siedmiokrotnym mistrzem karate Mike'iem Chatem i kiedy miał osiem lat poproszono go o reprezentowanie USA w lidze w World Karate Association, gdzie został mistrzem Junior World Forms wygrywając trzy złote medale.
Lautner rozpoczął swoją karierę aktorską po tym, jak jego instruktor zmusił go do ubiegania się o rolę w reklamie Burger Kinga w Los Angeles. Mimo że się nie powiodła, doświadczenie to sprawiło mu tak dużą radość, że zdecydował pociągnąć swoją karierę w tę stronę.
Niedługo potem razem ze swoją rodziną zaczęli podróżować do Kalifornii, żeby Taylor mógł brać udział w castingach. Kiedy miał dziesięć lat jego rodzina przeprowadziła się do Los Angeles, aby umożliwić mu grę bez przeszkód.
Kontynuował naukę karate i w roku 2003, w wieku zaledwie jedenastu lat, został ogłoszony numerem jeden w światowym NASKA's Black Belt Open Forms, Musical Weapons, Traditional Weapons i Traditional Forms, by w wieku lat dwunastu wygrać światowe mistrzostwa juniorów.
Lautner rozpoczął grę w filmach w roku 2001, pojawiając się w "Shadow Fury". Później w serialach "Summerland", "The Bernie Mac Show" i "On, ona i dzieciaki". Dostał również okresową rolę jako YoungBlood w "Danny Phantom". W roku 2005 otrzymał rolę Rekina w filmie "Rekin i Lava". Grał małe role w kilku serialach telewizyjnych i filmach, włączając "The Nick & Jessica Variety Hour". Pojawił się w programie „America's Most Talented Kids”. W kilka miesięcy udało mu się dostać rolę Elliota, syna rywali Bakerów w "Fałszywej dwunastce".
W październiku 2008 roku Lautner zagrał syna Christiana Slatera w serialu "My Own Worst Enemy", ale serial został zdjęty zaledwie po dziewięciu odcinkach. Lautner zagrał potem Jacoba Blacka w filmie "Zmierzch", adaptacji powieści Stephenie Meyer.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 11 lutego 1992

miejsce urodzenia: Grand Rapids, Michigan, USA

wzrost: 179 cm

Złota Malina
Zdobył 2 nagrody Złota Malina, 11 innych nagród i 20 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Złota Malina Najgorszy aktor drugoplanowy za film Saga "Zmierzch": Przed świtem. Część 2 w roku 2013 Złota Malina Najgorsza ekranowa para za film Saga "Zmierzch": Przed świtem. Część 2 w roku 2013 wraz z: Mackenzie Foy Kryształowa Statuetka Ulubiona 'drużyna' ekranowa za film Saga "Zmierzch": Zaćmienie w roku 2011 wraz z: Robert Pattinson, Kristen Stewart Kryształowa Statuetka Ulubiona 'drużyna' ekranowa za film Zmierzch w roku 2010 wraz z: Robert Pattinson, Kristen Stewart Teen Choice Ulubiony aktor w filmie science-fiction / fantasy za film Saga "Zmierzch": Przed świtem. Część 2 w roku 2013 Teen Choice Najlepszy filmowy wybuch złości za film Jeszcze większe dzieci w roku 2013 Teen Choice Ulubiony aktor filmu akcji za film Porwanie w roku 2012 Teen Choice Ulubiony aktor w filmie science-fiction / fantasy za film Saga "Zmierzch": Zaćmienie w roku 2011 Teen Choice Ulubiony aktor w filmie fantasy za film Saga "Zmierzch": Księżyc w nowiu w roku 2010 Teen Choice Ulubiona nowa męska twarz kina za film Zmierzch w roku 2009
Jego młodsza siostra ma na imię Makena.
Wystąpił w teledysku Cassi Thomson "Caught Up In You"
Taylor przygotowując się do roli Jacoba Blacka w Księżycu w nowiu zaczął intensywnie ćwiczyć na siłowni.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych