Taylor Lautner 

Taylor Daniel Lautner

6,9
11 643 oceny gry aktorskiej
Taylor Lautner
Taylor urodził się w Grand Rapids w Michigan, jako syn Debory i Dana Lautnera. Zaczął trenować karate w wieku sześciu lat w Fabiano Karate School w Holland, w Michigan. Został szybko zaproszony do trenowania z siedmiokrotnym mistrzem karate Mike'iem Chatem i kiedy miał osiem lat poproszono go o reprezentowanie USA w lidze w World Karate Association, gdzie został mistrzem Junior World Forms wygrywając trzy złote medale.
Lautner rozpoczął swoją karierę aktorską po tym, jak jego instruktor zmusił go do ubiegania się o rolę w reklamie Burger Kinga w Los Angeles. Mimo że się nie powiodła, doświadczenie to sprawiło mu tak dużą radość, że zdecydował pociągnąć swoją karierę w tę stronę.
Niedługo potem razem ze swoją rodziną zaczęli podróżować do Kalifornii, żeby Taylor mógł brać udział w castingach. Kiedy miał dziesięć lat jego rodzina przeprowadziła się do Los Angeles, aby umożliwić mu grę bez przeszkód.
Kontynuował naukę karate i w roku 2003, w wieku zaledwie jedenastu lat, został ogłoszony numerem jeden w światowym NASKA's Black Belt Open Forms, Musical Weapons, Traditional Weapons i Traditional Forms, by w wieku lat dwunastu wygrać światowe mistrzostwa juniorów.
Lautner rozpoczął grę w filmach w roku 2001, pojawiając się w "Shadow Fury". Później w serialach "Summerland", "The Bernie Mac Show" i "On, ona i dzieciaki". Dostał również okresową rolę jako YoungBlood w "Danny Phantom". W roku 2005 otrzymał rolę Rekina w filmie "Rekin i Lava". Grał małe role w kilku serialach telewizyjnych i filmach, włączając "The Nick & Jessica Variety Hour". Pojawił się w programie „America's Most Talented Kids”. W kilka miesięcy udało mu się dostać rolę Elliota, syna rywali Bakerów w "Fałszywej dwunastce".
W październiku 2008 roku Lautner zagrał syna Christiana Slatera w serialu "My Own Worst Enemy", ale serial został zdjęty zaledwie po dziewięciu odcinkach. Lautner zagrał potem Jacoba Blacka w filmie "Zmierzch", adaptacji powieści Stephenie Meyer.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 11 lutego 1992

miejsce urodzenia: Grand Rapids, Michigan, USA

wzrost: 175 cm

Złota Malina
Zdobył 2 nagrody Złota Malina, 10 innych nagród oraz 20 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Taylor Dome (od 11.11.2022)
Jego młodsza siostra ma na imię Makena.
Wystąpił w następujących teledyskach:
- 2010 r. - "Caught Up In You" - Cassi Thomson;
- 2023 r. - "I Can See You (Taylor's Version)" - Taylor Swift.
Taylor przygotowując się do roli Jacoba Blacka w Księżycu w nowiu zaczął intensywnie ćwiczyć na siłowni.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Po takich rolach tylko wybitny aktor potrafi się podnieść. On jest skazany na granie w
wyjątkowych amerykańskich knotach. Jest w nim zero talentu,, jest jedynie przedmiotem
wypromowanym przez reklamę.

a ja wbrew wszystkim bardzo go lubię,ha!

:****

Bez Jacoba ten film byłby cukierkowaty....o wampirzym wypierdku i poschizowanej nieprzystosowanej społecznie lasce :D . Jego postać wnosiła jednak coś wartościowego dzieki czemu zmierzch dało się obejrzec . być może ten gosciu to jedyny męski pierwiastek w tym filmie o wampirzym wypierdku .

Zastanawiałem się ostatnio czy Lautner naprawdę potrafi się bić i znalazłem coś takiego
http://www.youtube.com/watch?v=ZN9kbYULUtw czyli wygląda na to , że potrafi :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones