[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/197250/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":145,"rate":5.827586206896552,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/197250/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":4,"rate":6.75,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"dubbing"},"ranking":{"name":"Głosu","link":"/person/ajax/roles/197250/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":1,"rate":7,"desc":"ocena","profession":"gry aktorskiej"}}]
5,8
145 ocen gry aktorskiej
Kristina Klebe

Kristina Klebe urodziła się i dorastała w Nowym Jorku. Jest córką producenta Joerga Klebe. W dzieciństwie nauczyła się mówić w aż trzech językach (niemieckim, włoskim i francuzkim). Jej pasją była jazda konna, pierwsze lekcje pobierała w wieku 6 lat. Od dziecka marzyła również aby zostać aktorką. Gdy była nastolatką rozpoczęła karierę na off-Broadwayu. Wystąpiła w wielu sztukach m.in. "Romeo i Julia" oraz "Annie". Pomogły jej w tym świetne warunki wokalne. W 2004 roku zadebiutowała na wielkim ekranie w filmie Spike'a Lee "Ona mnie nienawidzi" u boku gwiazd takich jak Ellen Barkin, Monica Bellucci i Woody Harrelson. Był to jednak tylko krótki epizod. Przez 4 lata pracowała również jako DJ w radiu. Jedną z pierwszych ważnych ról zagrała w remake'u kultowego horroru "Halloween" [2007]w reżyserii Roba Zombie. Dołączyła również do obsady komedii "The Accidental Husband" [2007] gdzie jej filmową matką jest Isabella Rossellini. Oprócz tego nadal kontynuuje prace w teatrze. W wolnych chwilach lubi jeździć konno, czytać, podróżować i zajmować się zwierzętami.

Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 czerwca 1979

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 173 cm

Ukończyła studia licencjackie z polityki oraz filmu i teatru w Dartmouth College w Hanover (New Hampshire, USA). W 2011 roku ukończyła magisterskie studia reżyserskie na New York University Tisch School of the Arts w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Jest córką producenta Joerga Klebe.

forum osoby Kristina Klebe

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tej osoby.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum