Krzysztof Kieślowski

[{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/250/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":6554,"rate":8.33750381446445,"desc":"oceny","profession":"pracy reżysera"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":true,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"/person/ajax/roles/250/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":2677,"rate":8.056032872618603,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}},{"id":17,"name":"originalMaterials","above5p":false,"career":{"name":"autor materiałów do scenariusza"},"ranking":{"name":"Materiałów do scenariusza","link":"/person/ajax/roles/250/17","url":"/ranking/person/originalMaterials"},"rating":{"count":61,"rate":8.672131147540984,"desc":"ocen","profession":"materiałów do scenariusza"}},{"id":6,"name":"actors","above5p":false,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/250/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":56,"rate":8.107142857142858,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/250/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":24,"rate":9.875,"desc":"oceny","profession":"występów osoby"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/250/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":1,"rate":8,"desc":"ocena","profession":"pracy producenta"}}]
8,3
6 554 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Krzysztof Kieślowski
  • Często słyszę, że filmy Kieślowskiego są dobrym przykładem, do którego można odwołać się na maturze. W którym jest zawarte najwięcej motywów, i który jest jednocześnie ciekawy?

  • Amemy Nie ma właściwej odpowiedzi na to niezdarnie postawione pytanie.

  • effic "Niezdarnie" to chyba zbyt łagodne okreslenie. ;)

  • effic Dlaczego niezdarnie?

  • Amemy Jest niezdarne, bo jest źle złożone i pozbawione logiki. Zresztą wytnij je i zobacz jak brzmi :) Niby każdy zrozumie, co masz na myśli, ale ale, czy aby na pewno? Który ma najwięcej motywów i który jest ciekawy? Jakich motywów? Co to znaczy ciekawy? Zależy czego szukasz. Polecam Ci "Dekalog", "Przypadek", "Trzy kolory", "Amatora", a także dokumenty: m.in. "Gadające głowy". Każdy film Kieślowskiego zawiera jakiś motyw i jest ciekawy :) Tylko jak wspomniałem, zależy czego szukasz. Jedne bardziej polityczne, a inne metafizyczne, psychologiczne. Jak coś, to pisz na priv, pomogę Ci jeśli chcesz.

  • Yokichi Jak czytam post z perspektywy czasu to przyznaję rację. Wtedy pisane w pośpiechu wydawało mi się jasne. Dziękuję bardzo za przykłady! :)

  • Amemy No problemos :) Ogólnie polecam Ci polskie kino "moralnego niepokoju". Mnóstwo cudownych, psychologicznych arcydzieł, studium nad człowiekiem, alienacją, totalny galimatias naszego istnienia :) Np. "Barwy Ochronne" Zanussiego lub też chociażby Wajdy "Bez znieczulenia", to są perełki. Oczywiście jest i wiele innych, doskonałych, a lata 70. to świetny okres dla polskiego kina :) Więc oglądaj, czytaj, chłoń, cieszy, że ktoś lubi takie filmy i nie są dla niego tylko "nudne" :)

  • Yokichi ciekawe czy zdał mature jak mu poleciłes 15 pozycji kieslowskiego xd