Kuba Wojewódzki 

Jakub Władysław Wojewódzki

5,2
841 ocen występów osoby
Kuba Wojewódzki
Urodzony w Koszalinie, znany i kontrowersyjny polski showman, dziennikarz, muzyk oraz felietonista. W latach 80. był członkiem zespołu System oraz New Dada, perkusistą kapeli Klatu. W roku 1993 pełnił funkcję dyrektora Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie. Zajmował się również realizacją teledysków oraz projektowaniem okładek, znanych muzyków. Prowadził różnego rodzaju programy telewizyjne ("Halo-Gramy", "Rokendroler", "Plastik") oraz radiowe.

Na swoim koncie ma również niewielkie role w serialach ("Samo życie" oraz "Miodowe lata"). Największą popularność zdobył dzięki programowi "Idol". Jako surowy i kontrowersyjny juror przez jednych był lubiany, przez innych krytykowany. Po zakończeniu "Idola", na antenie telewizji Polsat, prowadził swój program talk-show zatytułowany "Kuba Wojewódzki". W czerwcu 2006 roku rozstał się z Polsatem i przeniósł do konkurencyjnej stacji TVN, gdzie kontynuuje emisję swojego programu.

W roku 2005 został nominowany do nagrody Telekamery w kategorii Rozrywka. W tym samym roku otrzymał nagrodę "Świra nad świrami" w plebiscycie "Świry 2005". W roku 2010 rozpoczął przygodę z teatrem 6.piętro w Warszawie - jako odtwórca głównej roli w spektaklu "Zagraj to jeszcze raz, Sam", inscenizacji komedii Woody'ego Allena.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 2 sierpnia 1963

miejsce urodzenia: Koszalin, Polska

wzrost: 187 cm

Należał do następujących zespołów:
- 1984 r. - New Dada;
- lata 80. - System;
- do 2008 r. - Klatu.
W 1999 roku nagrał płytę z liderem zespołu "Hey" Piotrem Banachem (album Banach and Indios Bravos).
Ukończył XXVII Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Czackiego w Warszawie (Polska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych