[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/63432/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":720,"rate":7.022222222222222,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/63432/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":15,"rate":7.733333333333333,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktorka dubbingowa"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/63432/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":2,"rate":4.5,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,0
720 ocen gry aktorskiej
Lauren Lee Smith
Lauren Lee Smith przyszła na świat 19 czerwca 1980 roku w kanadyjskim mieście Vancouver. Ze względu na pracę swojego ojczyma, często zmieniała miejsce zamieszkania – mieszkała w Europie, Ameryce Środkowej, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Uczęszczała do Henry James Cambie Secondary School w Richmond, gdzie rozwijała swoje pasje do sportu: grała w koszykówkę, brała lekcje jazdy konnej, pływania, jazdy na rolkach, łyżwach i snowboardzie.

W wieku 13 lat przeprowadziła się z rodziną do Los Angeles. Tam została zauważona przez agencję modelek, a wkrótce potem brała udział w licznych sesjach zdjęciowych do katalogów i magazynów. W 2000 roku zadebiutowała na ekranach, epizodyczną rolą w komedii "Dorwać Cartera", a niedługo potem dołączyła do obsady popularnego serialu - "Pokolenie mutantów". Przypadła jej rola Emmy DeLauro, w którą wcielała się przez pierwsze dwa sezony produkcji. Za ten występ została uhonorowana nominacją do nagrody Gemini, w kategorii najlepsza rola drugoplanowa w serialu dramatycznym.

Niedługo potem ubiegała się o rolę w horrorze – "Freddy kontra Jason", jednak musiała zrezygnować z powodu napiętego harmonogramu. Wkrótce partnerowała Milowi Ventimiglianowi i Alyssie Milano  w thrillerze "Patologia". W 2009 wyszła za swojego długoletniego chłopaka - Erika Steingrövera, a tego samego roku wyjechała do Vancuver, gdzie trwały zdjęcia do filmu "Helen". Za ten występ otrzymała nagrodę Leo, w kategorii najlepsza drugoplanowa rola w dramacie pełnometrażowym.

Niedługo potem otrzymała główną rolę w serialu "The Listener: Słyszący myśli". Na okres trwania zdjęć do produkcji, przeniosła się do Kanady. W 2013 roku dołączyła do obsady dramatu "Cinemanovels", w którym pełniła rolę głównej aktorki oraz producentki. Udział w produkcji przyniósł jej drugą nagrodę Leo, w kategorii najlepsza rola kobieca w filmie kinowym. W kwietniu 2016 roku urodziła pierwszą córkę - Tula Ray Steingröver, a wkrótce później współpracowała z Guillermo del Torem na planie filmu "Kształt wody". Następnie otrzymała rolę Frankie Drake, w którą wcielała się od 2017 do 2019 w serialu kryminalnym "Sprawy Frankie Drake".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 19 czerwca 1980

miejsce urodzenia: Vancouver, Kanada

wzrost: 178 cm

mąż Erik Lee Steingröver (od 04.04.2009), córka Tula Ray (ur. 18.04.2016)
Miała zagrać Gibb w filmie "Freddy kontra Jason", jednak straciła tę rolę. Ostatecznie w postać Gibb wcieliła się Katharine Isabelle.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych