Maciej Dutkiewicz 

6,3
257 ocen pracy reżysera
Maciej Dutkiewicz
Jest absolwentem Wydziału Reżyserii FAMU w Pradze. W 1989 r, ukończył również studia podyplomowe w Toronto York University na Wydziale Filmowym i Teatralnym. Jako scenarzysta i reżyser zadebiutował w 1996 r. obrazem "Nocne graffiti", który jednak nie został dobrze przyjęty przez krytykę. Trzy lata później Dutkiewicz zrealizował doskonałą komedię sensacyjną pt. "Fuks" z Maciejem Stuhrem w roli głównej za którą na Festiwalu w Gdyni otrzymał nagrodę za reżyserię oraz nominację do "Orła", Polskiej Nagrody Filmowej w kategorii najlepszy scenariusz 1999 r. Obecnie pracuje nad nową ekranizacją powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 2 października 1958

miejsce urodzenia: Krynica, Polska

W 1986 ukończył studia na Wydziale Reżyserii FAMU w Pradze (Czechy). Trzy lata później skończył studia podyplomowe w Toronto York University na Wydziale Filmowym i Teatralnym (Kanada).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

"Fuks" - nawet ok...

Dobrze mu wyszło Nocne Graffiti jednak dupy nie urywało słabiej Fuks.

to do dziś jeden z najciekawszych polskich seriali kryminalnych. Kapitalna, wprost kapitalna intryga. Na dodatek z do dziś modną obsadą (Cielecka-Fronczewski-Chyra-Zamchowski).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones