Magdalena Piekorz 

6,7
202 oceny pracy reżysera
Magdalena Piekorz
Zrealizowała siedem filmów dokumentalnych. Jej pierwszy film: "Dziewczyny z Szymanowa" nagrodzony został Brązowym Lajkonikiem na XXXI Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Dokumentalnych i Krótkometrażowych w Krakowie, "Franciszkanski spontan" otrzymał Nagrodę Honorową Jury na II Małym Przeglądzie Form Dokumentalnych w Szczecinie, a "Przybysze" Grand Prix Festiwalu Euroshorts'99 - wszystkie emitowane w cyklu Jedynki "Czas na dokument".
Od kilku lat realizuje filmy za granica. Najpierw "Znaleźć, zobaczyc, pochować" - film o kobietach w Bośni, które czekają na wiadomość o bliskich po wojnie w byłej Jugoslawii, potem "Piemonte" opowieść o miasteczku na Istrii, w ktorym mieszka tylko jeden człowiek, a ostatnio "Chicago" - serial dokumentalny dla telewizji TVN (współreżyseria, 25 odcinków).Podjęła się realizacji filmu fabularnego "Pręgi" wedlug scenariusza Wojciecha Kuczoka.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 2 października 1974

miejsce urodzenia: Sosnowiec, Polska

Złote Lwy
Zdobyła Złote Lwy, 3 inne nagrody oraz 14 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Magdalena Piekorz ukończyła reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Zaczynała jako dokumentalistka realizując większość swoich obrazów dla cyklu "Czas na dokument" w I Programie Telewizji Polskiej. "Pręgi" są jej debiutem fabularnym, na który czekała sześć lat.
Została wybrana na jedną z członków jury konkursu scenariuszowego Hartley-Merrill 2006.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych