Marcin Koszałka 

7,7
765 ocen zdjęć
Marcin Koszałka
Operator, reżyser i scenarzysta. Absolwent Realizacji Obrazu na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jego debiutancki, autorski film dokumentalny – „Takiego pięknego syna urodziłam” – zdobył szereg nagród na festiwalach w Krakowie, Kazimierzu Dolnym, wywołując przy tym wiele kontrowersji. Koszałka jest jednak przede wszystkim operatorem filmowym. Współpracował m.in z Borysem Lankoszem czy Magdaleną Piekorz.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 30 grudnia 1970

miejsce urodzenia: Kraków, Polska

Brązowa Żaba
Zdobył Brązowa Żaba, 18 innych nagród i 32 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Natalia, córka Zofia
W 2001 roku ukończył studia na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (Polska) na kierunku Realizacja Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografia.
W 2010 roku był członkiem jury w konkursie pełnometrażowych filmów dokumentalnych na XVIII Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage w Bydgoszczy (Polska).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • jeden z najciekawszych w kraju

 • jak człowiek osiąga tyle sukcesów,pomimo dużej demotywacji ze strony rodziców.
  Szczerze mówiąc jak patrzyłam na ten dokument,cieszyłam się,że nie jestem sama z problemem 'trudne relacje z rodzicami'.Marcin Koszałka-wzór do naśladowania,że pomimo przeciwności losu można coś osiągnąć :)

  3
  • po panskich wywiadach chce sie dalej probowac robic co w czlowieku siedzi

   2
   • Jestem uczennicą LO. Chodzę do klasy humanistyczno - medialnej i dziś odbyło się w mojej miejscowości IV już Święto Dokumentu. Mieliśmy przyjemność gościć pana Marcina Koszałkę. Obejrzeliśmy zatem parę jego filmów min. najnowszy "Deklaracja nieśmiertelności" czy też "Ucieknijmy od niej". Zrobiły na nas... więcej

   • Nagrody
    Film fabularny

    2010 - "Rewers" Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film") dla najlepszego autora
    zdjęć w sezonie 2009/2010

    2010 - "Rewers" Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia")
    Nagroda za zdjęcia

    2010 - "Rewers" Orzeł, Polska Nagroda Filmowa...

    1