Matthew Fox I

Matthew Chandler Fox

7,8
6 064 oceny gry aktorskiej
Matthew Fox I
Miał rok gdy jego rodzice wyprowadzili się z Filadelfii, gdzie się urodził, do Crowheart w stanie Wyoming, miasta w którym spędził całe swoje dzieciństwo. Uczył się w Deerfield Academy w Massachusetts i na Uniwersytecie Columbia, tutaj trenował w "Columbia Lions Team" i nauczył grać się na gitarze. Potem uczęszczał do szkoły aktorskiej w Nowym Jorku. Po ukończeniu studiów w 1988r rozpoczął pracę jako aktor w Atlantic Theater Company. Dzięki temu ,że matka jego dziewczyny namówiła go do pracy w modelingu, zauważyło go paru twórców filmowych i dostał pierwsze role. W wieku 25 lat zadebiutował w "Skrzydłach" jako Ty Warner. Jeszcze tego samego roku odegrał małą rólkę w "Freshman Dorm", potem w "If I Die Before I Wake", ale zasłynął dopiero dzięki "My Boyfriend's Back" (1993).
Najgłośniej zrobiło się o nim w 1994r ,gdy zaczął grać Charliego Sallingera w "Ich Pięcioro" /Party Of Five/. Od tego momentu zdobywał coraz więcej fanów, podbijał serca nastolatek i stał się ideałem mężczyzny dla wielu z nich. W 1996 roku magazyn "People" ogłosił go jednym z najpiękniejszych ludzi na świecie. W tym serialu grał przez 6 długich sezonów, potem dostał rolę Franka Tylera w "The Haunted", lecz nie spotkał się z tak potężną popularnością jak w poprzednim serialu. W sierpniu 2004r zaczął pracę na planie "Zagubionych" /Lost/ jako Dr.Jack Shepard, mimo że na początku widziano go w roli Jamsa "Sawyera" Forda. Za odgrywanie bohatera w tym serialu został nominowany do wielu nagród i równie wiele wygrał, m.in. Saturn (2005 i 2006) TCA Award(2005) Złota Satelita (2005) SAGA (2006).
W 1992r poślubił Włoszkę, którą poznał na studiach -Margeritę Ronchi. Mają dwójkę dzieci Kyleigh i Byrona. Aby zawsze mieć ich przy sobie podczas gry na planie "Zagubionych" kupił dom w Oahu na Hawajach.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 14 lipca 1966

miejsce urodzenia: Abington, Pensylwania, USA

wzrost: 188 cm

Saturn
Zdobył 2 nagrody Saturn, 2 inne nagrody oraz 17 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Margherita Ronchi (od 1991), córka Kyle (ur. 1998) i syn Byron (ur. 2001)
W 1989 roku ukończył Uniwersytet Columbia w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Początkowo starał się o rolę Jamesa "Sawyera" Forda w serialu "Zagubieni". Ostatecznie angaż otrzymał Josh Holloway, zaś Matthew wcielił się w postać Jacka Shepharda.
Jest synem Francisa G. Foxa.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Świetnie i przekonywająco zagrał rolę doktorka. A teraz gra role statystów :D

aby móc być wreszcie rozpoznawalnym z innych ról.

Postać, która była na ekranie dosłownie przez sekunde.. Gratuluje roli.
Jeśli mrugnąłeś to musiałeś przegapić jego udział w filmie.

Wręcz dopiero po filmie zorientowalem sie, ze to on. Choc oczywiście jego oczy caly czas kogoś mi przypominały. Dobra rola w dobrym filmie. Nareszcie bedzie mi się z innym filmem kojarzyl. Uczę mu powodzenia.

Myślę, że nadawałby się do roli Joela w tym serialu, który ma niedługo zostać zrealizowany przez HBO...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones