Mena Suvari 

Mena Alexandra Suvari

7,5
7 001 ocen gry aktorskiej
Mena Suvari
Córka psychiatry i pielęgniarki o korzeniach estońskich. Mena swoje dziecięce lata spędziła z rodzicami i trójką braci w Newport. Następnie  przeniosła się do Charleston w Południowej Karolinie. Jako dziecko chciała zostać archeologiem, astronautą lub lekarzem. Karierę rozpoczęła bardzo wcześnie - jako dwunastolatka. Została zatrudniona przez cenioną agencję Wilhelmina. Kiedy miała 17 lat jej rozwijająca się kariera zadecydowała o jeszcze jednej przeprowadzce tym razem do Kalifornii. Tutaj Mena ukończyła Providence High School.

Zaczęła występować w reklamach i programach telewizyjnych. W 1995 i 1996 roku zagrała dwukrotnie w serialu "Chłopiec poznaje świat", a w 1994 roku w "Ostrym dyżurze" i "Chicago Hope". Jej pierwszymi filmami na dużym ekranie były: "Pogarda i uprzedzenie","Donikąd" oraz "Kolekcjoner". Przełomem stała się jednak rola w filmie "American Pie". W tym samym roku na ekrany wszedł kolejny film z udziałem Meny "American Beauty", który zdobył w sumie pięć Oscarów, a aktorce przyniósł ogromną popularność i propozycje nowych ról filmowych. 

Kolejne obrazy z udziałem Meny Suvari to: romantyczna historia zatytułowana "Frajer", "Słodkie i ostre" oraz "D'Artagnan". Na planie "Słodkie i ostre" Mena poznała Roberta Brinkmanna - filmowca. Pomimo sporej różnicy wieku (17 lat) pobrali się w marcu 2000 roku. Jednak związek nie trwał długo, gdyż w kwietniu 2005 roku Mena złożyła pozew o separację, powołując się na różnice nie do pogodzenia; rozwód został sfinalizowany w miesiąc później.

W 2007 roku aktorka zaczęła spotykać się z kanadyjsko-włoskim organizatorem koncertów Simonem Sestito, którego poznała na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Para zaręczyła się w lipcu 2008 roku, podczas wakacji na Jamajce. Pobrali się w dwa lata później w prywatnej kaplicy w Rzymie. Jednak drugi związek aktorki zakończył się jeszcze szybciej niż pierwszy. W styczniu 2012 roku Suvari złożyła pozew o rozwód z Sestito. Rozwód doszedł do skutku w październiku 2012 roku.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 13 lutego 1979

miejsce urodzenia: Newport, Rhode Island, USA

wzrost: 163 cm

Aktor
Zdobyła Aktor, 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
trzykrotnie zamężna: 1. Robert Brinkmann (04.03.2000 - 10.05.2005, rozwód); 2. Simone Sestito (26.06.2010 - 01.10.2012, rozwód); 3. Michael Hope (od 2018), syn Christopher Alexander (ur. 2021)
W 2000 r. wystąpiła w teledysku "Teenage Dirtbag" grupy Wheatus.
Ma trzech starszych braci: AJ, Suleva i Jüri.
Miała zagrać Mary Jane w filmie "Spider-Man". Ostatecznie angaż otrzymała Kirsten Dunst.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

I niestety po latach widać tego efekty. Dziś gra w trzeciorzędnych produkcjach. A szkoda bo miała
potencjał.

Na jednym zdjęciu zauważyłem wielkie podobieństwo do I.M : ) Poza tym jest świetna,
zwłaszcza w American Beauty - była zjawiskowa nie tylko na różanym prześcieradle : )

naprawdę seksowna dziewczyna. Zrobił się z niej kawał dobrej kobiety, mając w pamięci pannę Suvari z "American Beauty" ;)

rewelacyjna w każdym filmie a ma na swoim koncie ich kilka

Cudowna aktorka!!! Ładniejszej też nie widziałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones