Michael Sheen 

Michael Christopher Sheen

8,0
20 296 ocen gry aktorskiej
Michael Sheen
Jest wysoko cenionym, brytyjskim aktorem. Jego popularność w teatrze i uznanie krytyków przekłada się na duży ekran, czego dowodem są wchodzące niedługo na ekrany znaczące produkcje filmowe, takie jak Bright Young Things w reżyserii Stephena Fry oraz Timeline w reżyserii Richarda Donnera. Po zdobyciu klasycznego wykształcenia w Royal Academy of Dramatic Arts, gdzie zdobył nagrodę SWET/Laurence Olivier Bursary Award, Sheen zadebiutował na scenie w sztuce wystawianej na londyńskim West Endzie pt. When She Danced w reżyserii Roberta Ackermana. Sheen dopełniał swoją karierę teatralną rolami w filmach takich jak Othello Olivera Parkera, Wilde Briana Gilberta oraz Mary Reilly Stephena Frearsa. Sheen otrzymał swoją pierwszą poważną rolę w amerykańskim filmie studyjnym, Cena honoru Shekhara Kapura. Następnie, otrzymał główną rolę w Heartlands w reżyserii Damiena O'Donnella. Sheen dzieli swój czas pomiędzy Los Angeles i Londynem
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 5 lutego 1969

miejsce urodzenia: Newport, Walia, Wielka Brytania

wzrost: 178 cm

W 1991 roku ukończył aktorstwo w Royal Academy of Dramatic Arts (RADA) w Londynie (Anglia, Wielka Brytania) z tytułem licencjata.
Ma troje dzieci: Lily Mo (ur. 31.01.1999) z Kate Beckinsale oraz Lyrę (ur. 23.09.2019) i dziecko (ur. 19.05.2022) z Anną Lundberg.
Ma młodszą siostrę Joannę.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych