Odtwórz Zwiastun nr 1 (polski) 10:40

Zobacz Frost/Nixon zwiastun

Film

2008 2 godz. 2 min.
7,1 42 963
oceny
7,1 10 42963
49 252
chce zobaczyć
7,6 10
ocen krytyków
{"rate":7.6,"count":10}
{"id":"381328","linkUrl":"/film/Frost+Nixon-2008-381328","alt":"Frost/Nixon","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/13/28/381328/7244422.2.jpg"}
Kronika medialnego starcia Davida Frosta i Richarda Nixona. Pierwszy chce wyrwać się z kręgu miałkiej telewizyjnej rozrywki, drugi ma nadzieję powrócić na polityczny szczyt.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Satelita Najlepszy scenariusz adaptowany w roku 2008 dla Peter Morgan
{"userId":"1356107","thumbnail":"https://fwcdn.pl/fph/13/28/381328/144087.2.jpg","title":"Kropka nad i","link":"/reviews/recenzja-filmu-Frost+Nixon-8097","more":"Przeczytaj recenzję Filmwebu"}
Kropka nad i
Mimo pięciu nominacji do Oscara i świetnych opinii prasy, "Frost/Nixon" przeszedł w naszym kraju właściwie... ... czytaj więcej
Maja Katz
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Frost/Nixon
Frost/Nixon (2008) Zwiastun nr 1 (polski) 10:40
Frost/Nixon
Frost/Nixon (2008) Zwiastun nr 1 2:29
Frost/Nixon | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 (polski) | 2008 | Film Latem 1977 roku emitowana przez amerykańską telewizję seria wywiadów Davida Frosta z Richardem Nixonem zgromadziła przed ekranami rekordową liczbę widzów. Takiego zainteresowania programem publicystycznym nie odnotowano nigdy dotąd w historii. Ponad 45 milionów widzów przez cztery dni z rzędu gromadziło się przed ekranami telewizorów w nadziei na poznanie sposobu myślenia człowieka, który po aferze Watergate w niesławie opuszczał urząd prezydenta USA. Słowna potyczka Nixona i Frosta rozpalała umysły obywateli ciekawych tego, czy prowadzącemu program uda się przyprzeć byłego prezydenta do muru i uzyskać przyznanie się do winy za nadużycia władzy. Obaj mężczyźni zdawali sobie sprawę jak wiele mają do zyskania lub stracenia - w tej potyczce tylko jeden mógł odejść w glorii chwały. Ich legendarna telewizyjna konfrontacja na zawsze zmieniła oblicze sztuki wywiadu, jak również oblicze polityki, doprowadzając do wyznań, które zaskoczyły ludzi na całym świecie, a być może były zaskoczeniem również dla samego Nixona.

Latem 1977 roku emitowana przez amerykańską telewizję seria wywiadów Davida Frosta z Richardem Nixonem zgromadziła przed ekranami rekordową liczbę widzów. Takiego zainteresowania programem publicystycznym nie odnotowano nigdy dotąd w historii. Ponad 45 milionów widzów przez cztery dni z rzędu gromadziło się przed ekranami telewizorów wLatem 1977 roku emitowana przez amerykańską telewizję seria wywiadów Davida Frosta z Richardem Nixonem zgromadziła przed ekranami rekordową liczbę widzów. Takiego zainteresowania programem publicystycznym nie odnotowano nigdy dotąd w historii. Ponad 45 milionów widzów przez cztery dni z rzędu gromadziło się przed ekranami telewizorów w nadziei na poznanie sposobu myślenia człowieka, który po aferze Watergate w niesławie opuszczał urząd prezydenta USA. Słowna potyczka Nixona i Frosta rozpalała umysły obywateli ciekawych tego, czy prowadzącemu program uda się przyprzeć byłego prezydenta do muru i uzyskać przyznanie się do winy za nadużycia władzy. Obaj mężczyźni zdawali sobie sprawę jak wiele mają do zyskania lub stracenia - w tej potyczce tylko jeden mógł odejść w glorii chwały. Ich legendarna telewizyjna konfrontacja na zawsze zmieniła oblicze sztuki wywiadu, jak również oblicze polityki, doprowadzając do wyznań, które zaskoczyły ludzi na całym świecie, a być może były zaskoczeniem również dla samego Nixona.

boxoffice
$27 426 335 na świecie
$18 622 031 w USA
$8 804 304 poza USA
budżet
$25 000 000
dystrybucja
United International Pictures Sp z o.o.
studio
Imagine Entertainment (przedstawia) / Universal Pictures (przedstawia) / Working Title Films (przedstawia) / Więcej...
data produkcji
2008
tytuł oryg.
Frost/Nixon
inne tytuły
Frost/Nixon, l'heure de vérité Francja
Więcej...
Reżyserią filmu zainteresowani byli Martin Scorsese, Mike Nichols, George Clooney, Sam Mendes i Bennett Miller.
Ron Howard zgodził się wyreżyserować film jedynie pod warunkiem, że Frank Langella i Michael Sheen będą odtwórcami głównych ról - tak, jak miało to miejsce w sztuce Petera Morgana.
Kiedy Frost ogląda w Australii rezygnację  Nixona  ze stanowiska prezydenta, obraz nadawany jest w kolorze, chociaż kolor do australijskiej telewizji wprowadzono dopiero w 1975 r.
"Frost/Nixon" to jeden z najlepszych filmów zeszłego roku i być może najlepszy w całej karierze Rona Howarda. Jest to opowieść o wielkim pojedynku na słowa, o manipulacji ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 45%
"Frost/Nixon" może mieć dwa różne życia. Jedno - amerykańskie, drugie - ogólnoświatowe. W Stanach już dziś, kilka miesięcy po premierze, jest uważany za film ważny, o ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 50%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • jak walka bokserska

  masterolo ocenił(a) film na 8

  Trzymający w napięciu film, który jak dobrze zauważyli niektórzy komentujący- przypomina walkę bokserską. Nasze debaty Tusk-Kaczyński, czy Wałęsa - Kwaśniewski mogą się schować w porównaniu do tej historycznie wciągającej telewizyjnej bitwy. polecam!

 • 8/10

  krzyzyk1 ocenił(a) film na 8

  Czasami film po prostu obejrzysz w "mgnieniu oka", nie patrzac ile czasu zostalo jeszcze do konca. I ten film dla mnie taki był, wiec jak najbardziej polecam.

 • Niesamowite połączenie

  Morgana Constantine ocenił(a) film na 10

  dramatu politycznego, paradokumentu, thrillera i - metaforycznie - walki bokserskiej. Nie spodzdziewałam się , że można zrobić o polityce taki ciekawy i trzymający w napięciu film. Realizacja bez zarzutu, aktorstwo doskanałe - rewelacja!

 • Nie spodziewałem się tak wielkiej gry emocji.

  zaxnhwzg

  O aferze Watergate coś tam słyszałem ale nigdy nie znałem szczegółów tej sprawy. Gdyby ktoś mi opowiedział o czym jest ten film prawdopodobnie nigdy bym się za niego nie zabrał. Przegadany dramat w którym gość prowadzi wywiad? Serio?! Pewnie będę spał w pierwszej ... więcej

  3
  • 7/10

   kokilka2 ocenił(a) film na 7

   Dobry film.Fabuła prosta ale jaka wciągająca.Świetnie zagrany.Niewiele słyszałem o tym filmie i przyznaję że jestem pozytywnie zaskoczony.Polecam.

   1