Miley Cyrus 

Destiny Hope Cyrus

7,4
5 629 ocen gry aktorskiej
Miley Cyrus
Miley Ray Cyrus urodziła się 23 listopada 1992 roku. Jest córką piosenkarza country Billy'ego Raya Cyrusa i Leticii "Tish" Cyrus. Jej prawdziwe imię to Destiny Hope jednak w 2008 roku legalnie zmieniła je na Miley Ray. Ma czwórkę rodzeństwa - dwie siostry i dwóch braci.
Wychowywała się na farmie w Nashville, a jej matką chrzestną jest nikt inny jak słynna Dolly Parton. Miley od najmłodszych lat związana była z muzyką i telewizją, jej tata nie tylko był muzykiem, ale również aktorem. Zadebiutowała rolą 8 letniej Ruthie w filmie Tima Burtona "Duża ryba", w tym samym roku pojawiła się na ekranach telewizorów w serialu "Doc", gdzie zagrała epizodyczną rólkę. Kariera Miley nabrała znaczącego tempa, gdy otrzymała rolę nastolatki o podwójnym życiu w serialu "Hannah Montana". Serial ten zyskał popularność na całym świecie i wiernych fanów. Miley nagrała również piosenki, które zostały wykorzystane w serialu. Jej pierwszą płytą była "Hannah Montana soundtrack", która zadebiutowała na czołowych miejscach listy Billboard, drugą była podwójna płyta z soundtrackiem do serialu i własnymi piosenkami artystki nazwana "Hannah Montana 2 / Meet Miley Cyrus".
W 2007 roku rozpoczęła trasę koncertową po Ameryce zatytułowaną "Best Of Both Worlds Concert Tour". Bilety sprzedawały się błyskawicznie. Nakręcono również film 3D z jednego z koncertów, który przez dłuższy czas utrzymywał się na 1 miejscu Box Office.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 23 listopada 1992

miejsce urodzenia: Franklin, Tennessee, USA

wzrost: 165 cm

Teen Choice
Zdobyła 7 nagród Teen Choice, 4 inne nagrody oraz 15 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Liam Hemsworth (23.12.2018 - 28.01.2020, rozwód)
Jest córką Billy'ego Ray'a i Tish.
Ma trójkę przyrodniego rodzeństwa: Christophera Cody (ze strony ojca), Trace'a i Brandi (ze strony matki) i dwójkę młodszego rodzeństwa: Braisona i Noah Lindsey.
Koncern LifeStyles Healthcare zaproponował Miley okrągły milion dolarów w zamian za promocję prezerwatyw. Gwiazda będąca wtedy pod opieką Disney'a zrezygnowała z propozycji.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych