Nicholas Brendon 

Nicholas Brendon Schultz

6,9
595 ocen gry aktorskiej
Nicholas Brendon
Nicholas Brendon Schultz urodził się trzy minuty po swoim bracie-bliźniaku Kellym Donovanie - 12 kwietnia 1971 roku w Los Angeles. Ma jeszcze dwóch młodszych braci: Christiana i Kyle'a. Podczas nauki w Chatsworth High School, miał problemy z jąkaniem się, ale też był znakomitym graczem w baseball w swym zespole. Marzył o grze w zespole L.A. Dodgers, ale musiał dokonać innego wyboru zawodu, gdy doznał kontuzji ramienia.

Ukończył zaraz potem Pasadena City College. Po udziale w serialu "Świat według Bundych [1993] i horrorze "Dzieci Kukurydzy III" [1995], otrzymał swoją przełomową rolę Alexandra "Xandera" Harrisa w serialu Universal Studios "Buffy: Postrach wampirów" [1997 - 2003]. Za tę telewizyjną postać był trzykrotnie nominowany do nagrody Saturna. Jego pierwszą główna rolą kinową była postać Charlesa Buscha w satyrze "Psycho Beach Party" [2000].

Został rzecznikiem prasowym organizacji zajmującej się leczeniem ludzi jąkających się - Stuttering Foundation of America. Od 1 września 2001 roku jest mężem aktorki i scenarzystki Tressy DiFiglia.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 12 kwietnia 1971

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 180 cm

awards.label.awards: 3 nominacje

żona Tressa DiFiglia (01.09.2001 - 30.05.2006, rozwód)
Ma trzech braci: bliźniaka Kelly'ego Donovana, od którego jest młodszy o 3 minuty oraz Christiana i Kyle'a Schultzów.
Wystąpił w reklamie dla Clearasil.
Zajął czwarte miejsce spośród najseksowniejszych mężczyzn we wszechświecie Buffy i Angela według ankiety przeprowadzonej przez "Buffy the Vampire Slayer fanzine" (2004).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Oglądałam właśnie "Zabójcze umysły" i prawie pól godziny dochodziłam do tego "skąd ja znam tego faceta?". STRASZNIE się zmienił od czasów Buffy, aż nie do wiary.

 • z km się umawia?

  użytkownik usunięty

  Hej, wie ktoś z kim obecnie umawia się Nick? Nigdzie nie ma żadnej infrormacji, a ja jestem ciekawska;]

  • zapraszam!

   użytkownik usunięty

   http://buffy-not-only-one.blog.onet.pl
   dalsze losy

   • pytanie

    użytkownik usunięty

    Podobno Nicholas Brendon na planie Buffy czy podczas kręcenia tego serialu spotkał swoją wielką miłość, kto wie kto to był?

    • poszukuję strony

     użytkownik usunięty

     Tego aktora, n a której byłaby na bieżąco aktualizowana galeria!