Nicholas Sparks I

Nicholas Charles Sparks

8,6
1 955 ocen materiałów do scenariusza
Nicholas Sparks I
Współczesny pisarz amerykański, którego książki ukazują się dziś w 33 językach. Serca czytelników podbił swoją pierwszą powieścią "Pamiętnik" (1997). Kolejne - "List w butelce" (1998), "Jesienna Miłość" (1999), "Na Ratunek" (2000), "Na Zakręcie" (2001), "Noce w Rodanthe" (2002), "Anioł Stróż" (2003) przez wiele miesięcy nie schodziły ze światowych list bestsellerów. Pisarz ukończył już następną powieść "The Wedding" ("Ślub") - kontynuację "Pamiętnika", którą w najbliższym czasie będzie można przeczytać również w języku polskim.

Po twórczość Sparksa chętnie sięgają twórcy filmowi. W adaptacji "Listu w butelce" zagrali Kevin Costner i Robin Penn Wright, a w "Szkole Uczuć" (ekranizacji powieści "Jesienna Miłość") - Mandy Moore, Shane West i Daryl Hannah.
25 czerca 2004 miała premierę trzecia już ekranizacja dzieła Sparksa - film "The Notebook" ("Pamiętnik"). W rolach głownych: James Garner, Ryan Gosling, Sam Shepard, Rachel McAdams, Gena Rowlands i Joan Allen.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 31 grudnia 1965

miejsce urodzenia: Omaha, Nebraska, USA

żona Catherine Cote (22.07.1989 - 2015, rozwód), 5 dzieci: Miles Andrew (ur. 17.09.1991), Ryan (ur. 1993), Landon (ur. 2000) oraz bliźniaczki Lexie Danielle i Savannah Marin (ur. 2001)
Ma brata, Michaela Earla "Micah" Sparksa (ur. w 1964 r.). Natomiast jego siostra, Danielle "Dana" Sparks (ur. w 1966 r.) zmarła w 2000 roku.
W 1988 roku ukończył biznes i finanse na University of Notre Dame w stanie Indiana.
Ma czarny pas w taekwondo.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Czytając książki napisane przez Sparks'a oraz oglądając filmy stworzone na ich podstawie,
doszukałam się prostego przepisu, jaki opracował Nicholas, a mianowicie: miłość, której
coś staje na przeszkodzie ("och, jakie to straszne"- dreszczyk emocji?) + choroba/śmierć
bohatera ("nie mogę powstrzymać łez"- smutek) +...

więcej

Fajnie by było gdyby Nicholas Sparks wydał książkę z listami, które pisał Noah do Allie :) 365 listów. Te listy na pewno byłyby piękne, magiczne.

Właśnie przed chwilą skończyłam czytać tę książkę, bardzo bym chciała doczekać się
powstania jej ekranizacji ;] to naprawdę piękna powieść, na końcówce uroniłam trochę
łez, jestem szczególnie wrażliwa na tego typu motyw (nie zdradzę jednak szczegółów żeby
nie psuć niespodzianki tym, którzy jeszcze nie czytali). A dla...

więcej

Tak sobie przeglądałem komentarze pod jednym z filmów i zobaczyłem nazwisko Nicholas Sparks, mówię zobaczę co on tam napisał i okazało się że obejrzałem na dzień dzisiejszy 7 filmów na podstawie jego powieści. Nareszcie wiem dlaczego zawsze porównywałem te filmy do siebie. Nie czytam książek ale co do filmów na ich...

może trochę bardziej ambitne niż D steel a;e bez przesady, że geniusz.. mało malutko jeszcze książek czytaliście, skoro horyzonty takie wąskie