Teresa Palmer I

Teresa Mary Palmer

7,7
12 536 ocen gry aktorskiej
Teresa Palmer I
Teresa Palmer przyszła na świat 26 lutego 1986 roku w Adelajdzie (Australia) jako córka inwestora Kevina Palmera i byłej pielęgniarki Pauli Sanders. Imię "Teresa" otrzymała na cześć Matki Teresy z Kalkuty. Rodzice aktorki rozwiedli się w 1989 roku, ze strony ojca ma ona dwie przyrodnie siostry. Jej  dzieciństwo nie było łatwe, gdyż matka cierpiała na chorobę afektywną dwubiegunową. W 2003 roku zwyciężyła w lokalnym konkursie "Search for a Movie Star". Przez kilka lat uczyła się aktorstwa i występowała w reklamach telewizyjnych. Pojawiała się też jako statystka w produkcjach kręconych w Adelajdzie, m.in. w filmie "Skateboard". Po ukończeniu szkoły średniej zagrała główną rolę w dramacie "2:37", która przyniosła jej nominację do nagrody Australian Film Institute Award. Podczas premiery tego filmu w Cannes poznała swojego menadżera
Davida Seltzera. Zaczęła również współpracę z agencją William Morris Agency. W 2006 roku aktorka zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych występem w horrorze "Grudge - Klątwa 2". Miała wystąpić w filmie "Jumper", jednak jej rolę przejęła Rachel Bilson. Po tej porażce Palmer na kilka miesięcy wróciła do Adelajdy. W 2009 roku wspólnie z Tahyną Tozzi i  Nathalie Kelley założyła przedsiębiorstwo Avakea Productions, zajmujące się produkcją filmową. Występowała potem w takich obrazach jak: "Jestem numerem cztery", "Wiecznie żywy" czy "Parts Per Billion".  W 2016 roku zagrała główną rolę w melodramacie "The Choice", ale nie zebrał on dobrych recenzji. W tym samym roku aktorka wystąpiła w filmie "Psy mafii", który również nie odniósł sukcesu. Uznanie krytyków przyniosła jej natomiast drugoplanowa rola w filmie "Przełęcz ocalonych". W 2012 roku Teresa związała się z Markiem Webberem, w sierpniu następnego roku ogłosili swoje zaręczyny. Ślub odbył się 22 grudnia tego samego roku. Mają dwóch synów: Bodhiego Raina (ur. 18.02.2014) i  Foresta Sage'a (ur. 2016). Aktorka wspiera klub futbolu australijskiego Port Adelaide Football Club.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 26 lutego 1986

miejsce urodzenia: Adelaide, Australia

wzrost: 164 cm

mąż Mark Webber (od 21.12.2013), 4 dzieci: 2 synów: Bodhi Rain (ur. 17.02.2014) i Forest Sage (ur. 12.12.2016) oraz 2 córki: Poet Lake (ur. 12.04.2019) i Prairie Moon (ur. 17.08.2021)
Była brana pod uwagę do roli Millie Harris w filmie "Jumper". Ostatecznie angaż otrzymała Rachel Bilson.
W 2003 roku ukończyła Mercedes College w Adelajdzie (Australia). 
Przez trzy miesiące, cztery godziny dziennie, sześć dni w tygodniu ćwiczyła do filmu "Jestem numerem cztery". Treningi obejmowały naukę posługiwania się mieczem, koziołki i walkę mieczem. Nauczyła się też jeździć na motorze Ducati.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Prześliczna aktorka!

użytkownik usunięty

Nie uważacie? :)

która nie zmienia notorycznie fryzury i koloru włosów. I całe szczęście, ma piękny naturalny blond :)

... Ali Larter i Kristen Stewart. Z wyglądu oczywiście

mianowicie ze Kristen Steward to niewatpliwie- dobrze dla niej... Ambeard Heard chyba mniej ale mieszanka= wybuch istotnie zauwazony <3

sama też ładna w całości :)