Noel Albert Guglielmi

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/139711/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":1532,"rate":6.636422976501305,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/139711/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":100,"rate":6.31,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/139711/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":12,"rate":5.416666666666667,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,6
1 532 oceny gry aktorskiej
Noel Gugliemi
Noel urodził się w Rio Piedras w Puerto Rico. Jego matka była w połowie meksykanką, w połowie puertoricanką, ojciec natomiast był Włochem. Kiedy miał dwa lata jego rodzina przeprowadziła się do Kalifornii, do Orange County.

Kiedy miał trzynaście lat ojciec wraz z sąsiadem wypłynął jachtem podróżować po świecie- matka postanowiła zostawić nastoletniego syna z przyjaciółmi i popłynąć razem z mężem. Sądziła, że jej synowi nic się nie stanie, jednak dla młodego chłopaka życie stało się trudne. Nie mając domu ani wsparcia rodziców wpadł w złe towarzystwo i zadał się z gangami.

Szczęśliwie przyjaciółka rodziców próbowała zostać aktorką i namówiła go, aby wraz z nią zapisał się na zajęcia w szkole aktorskiej. Noel stał się klasowym clownem- rozśmieszał wszystkich kolegów i nauczycieli. Okazało się, że ma naturalny talent i szybko został zauważony przez lokalnego producenta- jako piętnastolatek wystąpił w reklamie Taco Bell. Od tamtej pory wystąpił w licznych reklamówkach i małych rólkach w programach i serialach telewizyjnych. Wystąpił między innymi w małych rólkach w „Dniu Próby” (z Denzelem Washingtonem), „Bruce Wszechmogącym” (z Jimem Careyem), w „SWAT” (z Samuelem L. Jacksonem), ale najbardziej znany jest z roli Hektora w „Szybkich i wściekłych”.

Ostatnie lata były dla niego bardzo pracowite- występuje w coraz liczniejszych filmach grając coraz większe role i współpracując z kolejnymi cenionymi aktorami.

Znany jest także z programu „Cruzin TV”, gdzie prezentuje samochody, spotyka się ze znanymi muzykami i ludźmi związanymi z modą. Program nadawany jest w południowo-kalifornijskiej telewizji i ogląda go blisko 2,7 miliona widzów- osiągnął pierwsze miejsce w notowaniach już po 3 tygodniach nadawania.

Udzielił również głosu jednemu z bohaterów gry Grand Teft Auto San Andres.

Jednak Noel nie spoczywa na laurach- ma wiele planów aktorskich i producenckich- ma nadzieję, że nadal będzie wyrabiał sobie markę w Hollywood i jest przygotowany na wszystko co ma się wydarzyć.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1 stycznia 1970

miejsce urodzenia: Santa Monica, Kalifornia, USA

wzrost: 177 cm

Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych