Philip Glenister 

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":486,"rate":7.6460905349794235,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":8,"rate":7.375,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,6
486 ocen gry aktorskiej
Philip Glenister
Philip Glenister jest synem reżysera Johna Glenistera. Filmową pasję zaszczepił w nim brat Robert, aktor, którego rola w Killing Time tak zachwyciła młodego Philipa, że ten również postanowił spróbować swoich sił na scenie. Za namową ówczesnej żony Roberta, rozpoczął naukę w Central School of Speech and Drama.

Dorobek Glenistera to głównie produkcje telewizyjne takie jak Clocking Off czy State of Play (Rozgrywki). Rozpoznawalnym uczyniła go rola nadkomisarza Gene'a Hunta w serialu Life o Mars (Życie na Marsie). W listopadzie 2008 ukazała jego książka o kulturze lat 70. i 80. Things Ain't What They Used to Be.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 10 lutego 1963

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 183 cm

żona Beth Goddard (od 2006), dwoje dzieci: Charlotte i Millie
Jest synem Johna Glenistera.
Ma starszego brata Roberta.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych