Philip Glenister 

7,5
539 ocen gry aktorskiej
Philip Glenister
Philip Glenister jest synem reżysera Johna Glenistera. Filmową pasję zaszczepił w nim brat Robert, aktor, którego rola w Killing Time tak zachwyciła młodego Philipa, że ten również postanowił spróbować swoich sił na scenie. Za namową ówczesnej żony Roberta, rozpoczął naukę w Central School of Speech and Drama.

Dorobek Glenistera to głównie produkcje telewizyjne takie jak Clocking Off czy State of Play (Rozgrywki). Rozpoznawalnym uczyniła go rola nadkomisarza Gene'a Hunta w serialu Life o Mars (Życie na Marsie). W listopadzie 2008 ukazała jego książka o kulturze lat 70. i 80. Things Ain't What They Used to Be.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 10 lutego 1963

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 183 cm

żona Beth Goddard (od 2006), dwoje dzieci: Charlotte i Millie
Jest synem Johna Glenistera.
Ma starszego brata Roberta.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Pierwszy raz zobaczyłam Philipa w Life on Mars i jego gburowaty Gene z początku odpychał. To musiała być trudna rola, tak świetnie zagrać faceta, którego poglądy były rodem ze średniowiecza, a sposób działania, chociaż często skuteczny, był też niezwykle... specyficzny.
Ale z czasem pokochałam Gene'a, za wszystko, za...

więcej

W 2 odcinku 3 sezonu "Pod nr. 9".

Grał też w serialu Prey (2014).

Dobbin

użytkownik usunięty

Widziałam go na razie tylko w jednym filmie, w "Targowisku Próżności", gdzie grał Williama Dobbina, i była to moim zdaniem świetna kreacja aktorska. Jego Dobbin był gentlemanem w każdym calu, a jego oddanie Amelii i uczucia były widoczne w każdym spojrzeniu i w każdym geście, Dobbin nie był w jego wykonaniu postacią,...

więcej

Gerarda Depardieu :)