Przemysław Cypryański 

5,8
1 305 ocen gry aktorskiej
Przemysław Cypryański
Aktor filmowy i teatralny. Popularność przyniosła mu rola uroczego policjanta Kuby w serialu "M jak miłość".

Zanim postanowił zostać aktorem, próbował swoich sił w różnych dziedzinach życia, handlu, informatyce, psychologii. Tak jak starsza siostra ukończył Wyższą Szkołę Psychologii Społecznej w Warszawie. Równolegle uczęszczał do studium aktorskiego przy Teatrze Żydowskim gdzie zainteresował się aktorstwem. Przed zdaniem egzaminu ZASP na aktora dramatycznego, grał w wielu reklamach telewizyjnych, serialach a nawet spektaklach teatralnych. Po sukcesie serialowym zagrał w takich filmach jak "Tajemnica Westerplatte" Pawła Chochlewy, "Jeszcze raz" Mariusza Malca, "Dlaczego nie!" Ryszarda Zatorskiego czy "Nad życie" Anny Pluteckiej-Mesjasz, historii inspirowanej życiem polskiej siatkarki Agaty Mróz.

Występował m.in. w "Przyjaciółkach", "Na noże", "Barwach szczęścia", "2XL", "Szpilkach na Giewoncie", "O mnie się nie martw".

Aktor często udziela się charytatywnie. Od 4 lat współpracuje z akcją "T-Mobile Pomoc mierzona kilometrami". Interesuje się sportem, w szczególności piłką nożną, bieganiem, jazdą na rowerze. Od wielu lat należy do Reprezentacji Artystów Polskich w piłce nożnej. Wystąpił w IV edycji Tańca z Gwiazdami.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 2 sierpnia 1981

miejsce urodzenia: Września, Polska

wzrost: 175 cm

W 2006 roku ukończył Studio Aktorskie przy Teatrze Żydowskim w Warszawie (Polska).
Przemek kandydował do roli Jana w filmie "Dlaczego nie". Ostatecznie widzowie wybrali Macieja Zakościelnego, a aktor zagrał rolę epizodyczną.
Ma trzy siostry (Marzenę, Annę i Jolantę) i dwóch braci (Radosława i Piotra).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych