[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":1209,"rate":5.73697270471464,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":true,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":150,"rate":5.673333333333333,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":17,"rate":6.647058823529412,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":4,"rate":7.5,"desc":"oceny","profession":"występów osoby"}}]
5,7
1 209 ocen gry aktorskiej
Przemysław Cypryański
Aktor filmowy i teatralny. Popularność przyniosła mu rola uroczego policjanta Kuby w serialu "M jak miłość".

Zanim postanowił zostać aktorem, próbował swoich sił w różnych dziedzinach życia, handlu, informatyce, psychologii. Tak jak starsza siostra ukończył Wyższą Szkołę Psychologii Społecznej w Warszawie. Równolegle uczęszczał do studium aktorskiego przy Teatrze Żydowskim gdzie zainteresował się aktorstwem. Przed zdaniem egzaminu ZASP na aktora dramatycznego, grał w wielu reklamach telewizyjnych, serialach a nawet spektaklach teatralnych. Po sukcesie serialowym zagrał w takich filmach jak "Tajemnica Westerplatte" Pawła Chochlewy, "Jeszcze raz" Mariusza Malca, "Dlaczego nie!" Ryszarda Zatorskiego czy "Nad życie" Anny Pluteckiej-Mesjasz, historii inspirowanej życiem polskiej siatkarki Agaty Mróz.

Występował m.in. w "Przyjaciółkach", "Na noże", "Barwach szczęścia", "2XL", "Szpilkach na Giewoncie", "O mnie się nie martw".

Aktor często udziela się charytatywnie. Od 4 lat współpracuje z akcją "T-Mobile Pomoc mierzona kilometrami". Interesuje się sportem, w szczególności piłką nożną, bieganiem, jazdą na rowerze. Od wielu lat należy do Reprezentacji Artystów Polskich w piłce nożnej. Wystąpił w IV edycji Tańca z Gwiazdami.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 2 sierpnia 1981

miejsce urodzenia: Września, Polska

wzrost: 175 cm

W 2006 roku ukończył Studio Aktorskie przy Teatrze Żydowskim w Warszawie (Polska).
Przemek kandydował do roli Jana w filmie "Dlaczego nie". Ostatecznie widzowie wybrali Macieja Zakościelnego, a aktor zagrał rolę epizodyczną.
Ma trzy siostry (Marzenę, Annę i Jolantę) i dwóch braci (Radosława i Piotra).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych