Krystian Wieczorek 

7,0
2 893 oceny gry aktorskiej
Krystian Wieczorek
Polski aktor teatralny i telewizyjny. Wychowywał się w położonej na Dolnym Śląsku miejscowości Strzelin, gdzie w wolnym czasie ćwiczył taekwondo. Tam ukończył również technikum tokarskie. Jak wspomina, od najmłodszych lat marzył o zawodzie aktora. Droga do osiągnięcia tego celu nie była jednak prosta, bo na studia próbował się dostać aż trzykrotnie. Wreszcie został przyjęty do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu.

W latach 2005-2007 występował w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Uznanie ekranowych widzów zyskał dzięki kreacji przebiegłego majora Martina Halbe w przebojowym serialu "Czas honoru". Jednocześnie dołączył do obsady telenoweli "M jak miłość".

W 2013 roku został uznany za najbardziej atrakcyjnego mężczyznę polskiego show-biznesu, wygrywając razem z Małgorzatą Kożuchowską 10. edycję plebiscytu "Viva ! najpiękniejsi". W tym samym roku zadebiutował na ekranach kin w komedii "Ambassada" w reżyserii Juliusza Machulskiego. Aktor pozostaje jednak szerszej publiczności znany głównie z występów w telewizyjnych produkcjach.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 5 sierpnia 1975

miejsce urodzenia: Wrocław, Polska

wzrost: 180 cm

żona Maria Szafirska (od 2016), córka (ur. 2018)
W 2003 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie z filią we Wrocławiu (Polska).
Zrezygnował z roli Sławomira Maja w serialu "Pensjonat nad rozlewiskiem" z powodu innych zobowiązań zawodowych. Ostatecznie angaż otrzymał Adam Krawczyk.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych