Maciej Zakościelny 

Maciej Gracjan Zakościelny

7,1
15 545 ocen gry aktorskiej
Maciej Zakościelny
Maciej urodził się 7 maja 1980 r. w Stalowej Woli. Już w szkole podstawowej wiedział, że chce występować na scenie. Jako młody chłopak brał udział w licznych pokazach talentów. W konkursie Mini-lista Przebojów zajął trzecie miejsce. Uczył się w Państwowej Szkole Muzycznej im. I.J. Paderewskiego specjalizując się w grze na skrzypcach, ale także fortepianie i bębnach afrykańskich. Do 2004 r. studiował w Akademii Teatralnej w Warszawie, jednak nie uzyskał tytułu magistra. 

Maciej przez pięć lat trenował karate. Podróżując po Europie, nie tylko zwiedzał znane zakątki, ale grał także na skrzypcach na ulicach różnych miast, czy też w pociągach, by zarobić trochę grosza.

Pierwszą swoją rolę zagrał w serialu "Plebania" gdzie wcielił się w rolę Marka Bednarka. Później wystąpił m.in. w "Sfora", czy w serialu "Samo życie". Najbardziej jednak kojarzony jest z "Kryminalnymi", gdzie zagrał podkomisarza Marka Brodeckiego. W 2005 r. przyszła pierwsza poważna rola filmowa w "Tylko mnie kochaj", a w 2008 r. pojawił się w serialu o żołnierzach AK "Czas honoru", gdzie do tej pory partneruje Kubie Wesołowskiemu i Jankowi Wieczorkowskiemu.

Aktor wziął udział także w trzech przedstawieniach Teatru Telewizji: "Sesja castingowa", "Książe nocy", "1 września". Wystąpił również jako gość specjalny w muzycznym programie Maćka Miecznikowskiego "Tak to leciało", emitowanego przez TVP2. Swoją wygraną Maciej przekazał na fundację Kaliny Jędrusik "Kalinowe serce", której to pomaga w produkowaniu muzycznego spektaklu "Śpiewając Jazz". To właśnie tutaj aktor po raz pierwszy publicznie zaprezentował swój talent muzyczny.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 7 maja 1980

miejsce urodzenia: Stalowa Wola, Polska

wzrost: 184 cm

W 2004 roku ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (Polska).
Wystąpił w następujących kampaniach reklamowych i społecznych:
- 2007 r. - sieci komórkowej Plus Polkomtel;
- 2018 r. - projekt dla Powstańców Warszawskich pt. "BohaterON" (wraz z Magdaleną RóżczkąAntonim Pawlickim i Agnieszką Więdłochą), wódka Wyborowa od Mistrza.
Wystąpił w następujących teledyskach:
- 2011 r. - "Viva! Najpiękniejsi. I ty możesz sięgnąć gwiazd";
- 2015 r. - "Katarakta" - Daniel Bloom.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych