Odtwórz Zwiastun nr 1 2:32
Film

The Town

2010 2 godz. 5 min.
7,2 74 272
oceny
7,2 10 74272
20 401
chce zobaczyć
6,2 8
ocen krytyków
{"rate":6.25,"count":8}
{"id":"375721","linkUrl":"/film/Miasto+z%C5%82odziei-2010-375721","alt":"Miasto złodziei","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/57/21/375721/7560651.2.jpg"}
Podczas jednego z napadów na bank szajka Douga bierze zakładniczkę. Dziewczyna, nieświadoma, że mężczyzna, którego właśnie poznała, to jednocześnie jej oprawca, powoli się w nim zakochuje.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Miasto złodziei
Miasto złodziei (2010) Zwiastun nr 1 2:32
Miasto złodziei
Miasto złodziei (2010) Spot nr 6 1:03
Miasto złodziei
Miasto złodziei (2010) Spot nr 5 0:33
Miasto złodziei | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 2010 | Film Doug MacRay (Ben Affleck) jest niereformowalnym kryminalistą i przywódcą szajki bezwzględnych złodziei okradających banki, których nikt nigdy nie złapał jeszcze na gorącym uczynku. Nie zdarza mu się również wchodzić w zażyłe relacje z ludźmi, co sprawia, że nie obawia się utraty bliskich mu osób. Sytuacja zmienia się, kiedy podczas jednego z napadów zakładniczką zostaje dyrektor banku, Claire Keesey (Rebecca Hall), którą przestępcy puszczają wolno. Kobieta żyje w ciągłym strachu, wiedząc, że ... złodzieje znają jej adres i nazwisko. Oczarowana jednak skromnym mężczyzną o imieniu Doug szybko zapomina o swoim strachu, nie wiedząc jednocześnie, że to ten sam człowiek, który zaledwie kilka dni temu przetrzymywał ją jako zakładniczkę.

Doug MacRay (Ben Affleck) jest niereformowalnym kryminalistą i przywódcą szajki bezwzględnych złodziei okradających banki, których nikt nigdy nie złapał jeszcze na gorącym uczynku. Nie zdarza mu się również wchodzić w zażyłe relacje z ludźmi, co sprawia, że nie obawia się utraty bliskich mu osób. Sytuacja zmienia się, kiedy podczasDoug MacRay (Ben Affleck) jest niereformowalnym kryminalistą i przywódcą szajki bezwzględnych złodziei okradających banki, których nikt nigdy nie złapał jeszcze na gorącym uczynku. Nie zdarza mu się również wchodzić w zażyłe relacje z ludźmi, co sprawia, że nie obawia się utraty bliskich mu osób. Sytuacja zmienia się, kiedy podczas jednego z napadów zakładniczką zostaje dyrektor banku, Claire Keesey (Rebecca Hall), którą przestępcy puszczają wolno. Kobieta żyje w ciągłym strachu, wiedząc, że złodzieje znają jej adres i nazwisko. Oczarowana jednak skromnym mężczyzną o imieniu Doug szybko zapomina o swoim strachu, nie wiedząc jednocześnie, że to ten sam człowiek, który zaledwie kilka dni temu przetrzymywał ją jako zakładniczkę. Zauroczenie od pierwszego spotkania stopniowo zmienia się w pełen namiętności romans, który może mieć dla pary niebezpieczne, a nawet śmiertelne, konsekwencje.

boxoffice
$154 026 136 na świecie
$92 186 262 w USA
$61 839 874 poza USA
budżet
$37 000 000
na podstawie
Chuck Hogan "Prince of Thieves" (powieść)
studio
Warner Bros. (przedstawia) / GK Films / Legendary Pictures (współudział) / Więcej...
data produkcji
2010
tytuł oryg.
The Town
inne tytuły
Miasto złodziei Polska
Prince of Thieves (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Początkowo film miał wyreżyserować Adrian Lyne.
Kiedy karetka uderza w centrum dowodzenia FBI, wzdłuż ulicy widoczne są kable służące do odciągnięcia ciężarówki.
Kiedy Doug bije wandali, którzy zdewastowali samochód Claire, drzwi ich mieszkania zmieniają się z zamkniętych na otwarte, a potem znowu na zamknięte.
Ostatnimi czasy Ben "Kwadratowa Szczęka" Affleck coraz śmielej poczyna sobie na stołku reżyserskim. Po świetnym debiucie w postaci złożonego, intrygującego i ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 90%
"Miasto złodziei" do Polski prawdopodobnie już nie zawita, co najwyżej na płytach Blu-ray oraz DVD. Niestety jest to smutna wiadomość dla fanów kina akcji i gangsterskich ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 42%
Test wiedzy

Filmy gangsterskie

Przekonaj się, jak dobrze znasz jeden z najpopularniejszych gatunków filmowych.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Cukierkowa wersja Heat

  Blomis ocenił(a) film na 4

  Gość naparza z pistoletu maszynowego w radiowozy, ale nikt nie ginie. Affleck sili się na gościa po przejściach, lecz raczej słabo wypada przy De Niro. Ogólnie spodoba się ludziom którzy lubią filmy akcji bez zbytniej przemocy. Można puścić w polsacie po 20.

 • bardzo mi sie podoba realizm sceny jak 4 wylazi z auta i glina sie na nich lampi potem odwraca wzrok

  tyskacz87 ocenił(a) film na 9

  dobrze zrobił normalnie żaden glina który myśli nie strzelał by z berety 9 do 4 uzbrojonych gości w kałachy :)zrobili by z niego sito, także ta scena jest realna :) co o tym sądzicie ?:)

 • Arcydzielo gatunku

  Straight_Outta_GDW ocenił(a) film na 10

  Co tu dużo mówić, jest to arcydzieło gatunku i każdy, kto sie trochę zna, to przyzna mi racje. Najlepszy film o napadach na banki od czasu kultowej Gorączki M. Mann'a. Duża realistka, nietuzinkowe postacie, każda cos wnosi, świetnie oddany półświatek Bostońskich gangsterów, a interesuje się trochę ... więcej

 • Super.

  Froogo ocenił(a) film na 9

  Film naprawdę wart obejrzenia! Trwa nieco ponad 2 godz. a w żadnym momencie nie może znudzić. Ciekawa fabuła i dobra gra aktorska. O to właśnie chodzi! POLECAM !!

 • całkiem fajny film ale kilka ściem i słabych punktów

  PawelCz

  Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.