Rick Yune 

Richard Yun

6,9
3 431 ocen gry aktorskiej
Rick Yune
Rick Yune urodził się 22 sierpnia 1971 roku w Waszyngtonie, był pierwszym synem koreańskiej pary zamieszkałej w Stanach Zjednoczonych. Debiutował w 1999 roku na dużym ekranie rolą oskarżonego o morderstwo chłopaka w filmie "Cedry pod śniegiem" w reżyserii Scotta Hicksa (adaptacja bestsellerowej powieści Davida Gutersona). 

Jeszcze w trakcie studiów na Uniwersytecie Pensylwanii w Filadelfii został dostrzeżony przez jednego z przedstawicieli agencji modeli. Jego oryginalna uroda sprawiła, że to właśnie jemu zaproponowano współpracę w charakterze "twarzy" takich znanych projektantów mody jak Ralph Lauren czy Versace. W tym samym czasie Yune zakończył studia w dziedzinie finansów i zarządzania i otrzymał stanowisko brokera giełdy papierów wartościowych na Wall Street. Pracując nadal w tym charakterze, Yune otrzymał propozycję zagrania w kilku filmach reklamowych, jak również stał się odtwórcą roli Stanleya w off-broadwayowskiej produkcji "Tramwaju zwanego pożądaniem".

Trzy lata później debiutował na małym ekranie w cieszącym się dużą popularnością serialu "Dzień jak dzień" w roli Tuana. W późniejszych latach mogliśmy go zobaczyć na ekranach takich filmów jak "Szybcy i wściekli" w reżyserii Roba Cohena, "Śmierć nadejdzie jutro", Lee Tamahoriego, bardzo niskobudżetowej produkcji Petera Scheerera i Michaela Roescha, "Alone in the Dark II", czy też krwawym obrazie "Ninja zabójca". Jego powrotem na ekrany, a zarazem jedną z najważniejszych ról była postać przywódcy terrorystów Kanga w blockbusterze "Olimp w ogniu". W większości produkcji Rick wciela się głównie w postaci negatywne.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 22 sierpnia 1971

miejsce urodzenia: Waszyngton, Dystrykt Kolumbii, USA

wzrost: 183 cm

W 1994 roku ukończył Uniwersytet Pensylwanii w Filadelfii (USA).
Brat aktora Karla Yune.
W 1997 roku wystąpił w teledysku zespołu SWV do piosenki pt. "Someone".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych