River Phoenix

River Jude Bottom

8,4
4 179 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby River Phoenix

George Sluizer (reżyser filmu Dark Blood) widział Rivera żywego wieczorem, 30 października, kiedy ten razem ze swoją paczką odjeżdzał z hotelu na Sunset Boulevard do klubu Viper Room. Baw się dobrze, do zobaczenia jutro o 10 rano. Tak brzmiały słowa, które znany reżyser powiedział wtedy do Phoenixa. Nie wiedział jeszcze, że robi to po raz ostatni. River Phoenix, jego dziewczyna Samantha Mathis, rodzeństwo Joaquin i Rain Phoenix dotarli do klubu po północy. Zaparkowali z tyłu i weszli bocznym wejściem na Larrabee Street, przy monopolowym. Na rękach mieli małe zielone gwiazdki, żeby bramkarze wiedzieli, że mogą wejść. Udali się na piętro, gdzie zespół P (Johnny Depp, Flea, Al Jourgensen, Gibby Haynes) występował na scenie. River miał przy sobie swoją gitarę, gdyż bardzo mu zależało na wspólnym występie tego wieczoru. Paczka przysiadła przy barze, w międzyczasie River rozmawiał ze swoimi znajomymi z Red Hot Chili Peppers, basistą Flea i gitarzystą Johnem Frusciante (wówczas ex-gitarzysta). Zespół P miał właśnie grać na scenie, kiedy River podszedł do sceny i zapytał Flea, czy może się przyłączyć. Flea odpowiedział: Mam dwie wiadomości, dobrą i złą. Dobra, kocham Cię!. Zła, nie możesz z nami zagrać, mamy komplet na scenie. To zabolało Rivera, który po kolejnym ciężkim dniu na planie z Judy Davis, poczuł się jeszcze bardziej przygnębiony. Od tego momentu chciał już tylko porządnie wyluzować się. Krótko przed 1 w nocy, River zniknął w łazięnce. Był z nim John Frusciante, który zaproponował Riverowi mieszankę Persian Brown. It'll make you feel fabulous, poczujesz się po niej cudownie. Przy pomocy karty kredytoweł, River oddzielił sobie działkę i przez nos do organizmu przyjął narkotyk. Od razu dostał drgawek i wymiotów. Ktoś oblał go wodą i podał diazepam. River dostał ataku paniki i wybiegł z łazienku do pomieszczenia, gdzie byli jego towarzysze. Powiedział tylko, nie mogę oddychać! po czym przewrócił się i wsunął pod stolik. Poprosił, żeby go wyprowadzić na świeże powietrze. Mijając scenę wydusił z siebie, zażyłem speedball, ja umrę!. Istnieją dwie wersję tego, co wydarzyło się potem. Oficjalna i nieoficjalna. Pierwsza jest znana choćby z dokumentu Ostatnie 24 godziny, która mówi, że przez ten czas z Riverem było jego rodzeństwo i dziewczyna Samantha Mathis. Druga głosi, że przed klub wyprowadził go John Frusciante i Samantha Mathis. River nazewnątrz przewrócił się i stracił przytomność. Frusciante pocieszał jego dziewczynę powtarzając, nic mu nie jest, nic mu nie jest!. Sytuacja wyglądała bardzo źle, Frusciante przeraził się i uciekł. W budynku zaczęto mówić, że z River Phoenix umiera przed klubem, Flea wybiegł do Rivera, a zanim Joaquin i Rain. Pierwszy po karetkę zadzwonił jeden z dziennikarzy, krótko potem brat Rivera, Joaquin. River na krótko ocknął się i powiedział, żadnych paparazzi, chcę anonimowości!.
Na podstawie http://wikimapia.org/11656/River-Phoenix-039-s-Place-of-Death

Peter_Marr

boże .......tylko to mogę napisać...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones