Roma Maffia 

6,8
702 oceny gry aktorskiej
Roma Maffia
Roma urodziła się i wychowała na Manhattanie w Nowym Yorku. Jej matka nie wiedziała jak dać jej na imię, więc pomyślała, gdzie córeczka "teraz" chciałaby się znaleźć. Wybrała Rzym. Nazwisko ma po swoim ojczymie, z którym matka związała się po jej narodzinach.
Nigdy nie interesowała się aktorstwem (rzadko oglądała telewizję). Dopiero po lekcjach stepowania i baletu zainteresowała się teatrem. Na początku myślała o nauczaniu historii. Jednak później stwierdziła, że wolałaby zagrać taką rolę.
Na początku lat 80. grała w produkcjach Off-Broadway Theater ("Fool for Love", "Street Venus", "Talking Things Over with Chekhov" i "Twelfth Night"). Zagrała w wielu filmach (m.in. "Zawód: Dziennikarz", "W sieci", "Na żywo", "Podwójne zagrożenie") zanim rozpoczęła pracę na planie serialu "Portret zabójcy".
Kiedy Roma przeprowadziła się do Los Angeles, pomimo tego, że umiała prowadzić, miała kłopoty z połączeniami. Dlatego wszędzie jeździła autobusem.
Pewnego razu gdy czekała na autobus, na przystanek podjechał Ron Howard i zaproponował, że ją podwiezie. Roma zgodziła się gdyż wiedziała, że taka sytuacja na pewno już się nigdy nie powtórzy. Później dostałą rolę w jego filmie "Zawód: Dziennikarz".
Zaangażowała się w projekt The 52-th Street. To przedsięwzięcie ma na celu pomóc dzieciom rozwijać swe talenty muzyczne i aktorskie pod okiem profesjonalistów. 
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 31 maja 1958

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 178 cm

W 1973 roku ukończyła St. Michael Academy w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych